Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Granuliavimas. Granuliavimo reikšmė tablečių gamyboje

Granuliavimas. Granuliavimo reikšmė tablečių gamyboje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Granuliavimas, jo reikšmė tablečių gamyboje. Informacija studijuojantiems farmaciją. Granuliavimas. Sausoji granuliacija. Jos esmė ir būdai. Granulių gamybos schema. Drėgnoji granuliacija. Drėgnos granuliacijos stadijos. Granuliatoriaus schema. Granuliuojamieji skysčiai. Drėgno granuliavimo trūkumai. Struktūrinė granuliacija. Jos tipai. Naujausi granuliavimo tyrimai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo raštu apžvelgsime granuliavimą, jo reikšmę, pagrindinius granuliavimo būdus, gamybos technologijas, trūkumus ir teigiamus aspektus. Išsiaiškinsime kam reikalingas granuliavimas, apžvelgsime kai kuriuos tyrimus. Pagrindinis teksto aspektas yra supažindinti su pramoniniais granuliavimo būdais ir granuliavimo mašinomis, apžvelgti pagrindines granulių savybes, padėti suprasti granuliavimo svarbą tablečių gamyboje.
Aglomeracija yra agregatų formavimasis, kuris vyksta maišant kartu skirtingas medžiagas. Granuliavimas yra viena iš aglomeracijos rūšių.(9)
Granuliavimas – tai miltelių klijavimas tam tikro dydžio grūdeliais, kurie vadinami granulėmis. Granuliuoti dažniausiai tenka todėl, kad sudėtinis miltelių mišinys nesisluoksniuotų tablečių gamybos metu, o tabletuojama masė turėtų gerą tankį ir būtų reikiamo birumo. Tinkamai paruošus tabletuojamąją masę, gaunamos gerai suirstančios, tvirtos tabletės. Joms būdingas greitas vaistinių medžiagų tirpimas.(4)
Granuliavimo tikslas – sutankinti ir sulipinti miltelių daleles ir suformuoti iš jų vienodas ir tvirtas reikiamo dydžio granules.(2)
Farmacijos industrijoje daugelis kietų vaistų formų yra aglomeruotos į tam tikras formas. Visą laiką atrandami vis nauji vaistai, todėl farmacijos industrija nuolat dirba kad sukurtų naujas formas naujiems vaistams. Todėl dažniausiai finansuojami tokie tyrimai, kurie bando surasti analitinį būdą numatyti granulės savybėms dar prieš atliekant jų tyrimus po gamybos. Iš esmės palaikyti aukštą produkto kokybę yra daugelio farmacijos įmonių tikslas. Pirmiausia rūpinamasi aktyvios medžiagos vienodu pasiskirstymu ir stabilizavimu granuliate, kad išvengti vaistų išsiskyrimo iš paruoštų miltelių. Išskyrimas gali įvykti lengvai, todėl atsiranda didelis sudėties skirtumas tarp vaistų ir kitų miltelių. Nėra standartinio granuliavimo būdo, kuris būtų naudojamas pramonėje. Granuliavimo būdas pasirenkamas atsižvelgiant į granulių savybes, kurias jie gali gaminti ir į gamybos kaštus.(6, 8)
Tabletuojamosios medžiagos paruošimas – žaliavos paruošimas (džiovinimas, smulkinimas, sijojimas), maišymas, granuliavimas, sijojimas, pudravimas. Granuliavimas yra labai svarbi tabletuojamosios medžiagos paruošimo fazė. Granuliavimo metodas skirstomas į dvi arba į tris rūšis:
1) Sausieji metodai, kuriuos taikant nevartojami skysčiai.
2) Drėgnieji metodai, kuriuos taikant vartojami skysčiai.
3) Trečia rūšis, tai struktūrinė granuliacija, kuri kartais priskiriama prie drėgnosios granuliacijos.(1, 4) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.8 MB
AutoriusNerka
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasG. Drakšienė
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Granuliavimas.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • G. Drakšienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą