Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Lietuvos vyrų sveikatos rodiklių įvertinimas 1993-2003 m.

Lietuvos vyrų sveikatos rodiklių įvertinimas 1993-2003 m.

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Darbo tikslas - nustatyti suaugusiųjų Lietuvos vyrų pagrindinių sveikatos rodiklių pokyčius 1990-2003 metais. Uždaviniai: Įvertinti suaugusių Lietuvos vyrų amžinės struktūros ir vidutinės būsimo gyvenimo trukmės pokyčius 1990-2003 m., Įvertinti suaugusių Lietuvos vyrų mirtingumo kitimą ir pagrindinių mirties priežasčių pokyčius 1990-2003 m., Įvertinti suaugusių Lietuvos vyrų sergamumo lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis pokyčius 1990-2003 m., Įvertinti pagrindinių gyvensenos veiksnių paplitimą tarp suaugusiųjų Lietuvos vyrų 1993-2003 metais, Palyginti pagrindinius Lietuvos vyrų sveikatos rodiklius su Europos šalių vyrų sveikatos rodikliais.

Ištrauka

Sveikata - pagrindinis rodiklis, atspindintis socialinius visuomenės pokyčius. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių visų gyventojų socialinė ekonominė padėtis, o tuo pačiu ir sveikata gerėja, tačiau vienų gyventojų grupių gerėjimo tempai didesni, kitų – mažesni, o tai didina sveikatos netolygumus (1, 2, 3, 4). Vykstanti globalizacija atneša didesnę riziką sveikatai, atsiranda naujos "importuotos" ligos, kurios dėl sumažėjusių atstumų (t.y. greito susisiekimo) greitai plinta, taip pat plinta ir globalios sveikatai žalingos žinios. Pasaulyje formuojasi naujos gyventojų sveikatos problemos: įtampa, pervergimas nuo įtempto darbo, informacijos gausos, ryškėja pasaulinis infekcijų plitimas, taip pat atsparumas antibiotikams. Sprendžiant visuomenės sveikatos problemas ir taikant poveikio priemones labai svarbi yra situacijos analizė (3). Sveikatos problemos įvertinimas turi būti atliktas, remiantis mokslo tyrimų rezultatais ar jau atliktų programų išvadomis. Sprendžiant visuomenės sveikatos problemas, visų pirma neįmanoma tenkintis tradiciniu visuomenės sveikatos suvokimu, susiformavusiu sprendžiant užkrečiamųjų ligų problemas. Didelis vaidmuo čia tenka sveikatos ugdymui, aplinkos saugai bei ligų profilaktikai. Sveikatos statistikoje naudojama daugybė su sveikata susijusių duomenų, o jų analizė teikia informaciją apie sveikatą. Sveikatos rodiklių analizė leidžia numatyti ir prognozuoti sveikatos pokyčių kryptis, sveikatos programų ar tarnybų efektyvumą, kainas, galimas išeitis, o tai yra labai aktualu ribotų resursų sąlygomis (3).
Gyventojų sveikatos skirtumai būdingi daugumai Europos valstybių (1), todėl sveikatos skirtumų mažinimas yra vienas svarbiausių Europos sveikatos politikos tikslų (2). Norint rasti efektyvius sprendimus, būtina žinoti sveikatos skirtumų priežastis. Nustatyta, kad gyventojų sveikatą kartu su tradiciniais rizikos veiksniais (amžius, lytis) lemia ir netradiciniai veiksniai (psichologiniai, socialiniai, aplinkos bei gyvensenos, ekonominiai, kultūriniai veiksniai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis123.48 KB
Autoriuslukda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVisuomenės sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos vyru sveikatos rodikliu ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą