Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Visuomenės sveikatos studentų žinių apie rūkymą sąsajos su sveikatos elgsena

Visuomenės sveikatos studentų žinių apie rūkymą sąsajos su sveikatos elgsena

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Darbo tikslas ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Rūkymo paplitimas. Rūkymo žala. Žalingo įpročio atsisakymas. Tabako kontrolę reglamentuojantys įstatymai. Žinių apie rūkymo žalą sveikatai sąsaja su sveikatos elgsena. Tyrimo metodai ir medžiaga. Rezultatai. Bendra informacija. žinių ir nuostatų įvertinimas apie sveikatai žalingą įprotį (rūkymą). Žalingo sveikatai elgesio paplitimo vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Tabako rūkymas yra vienas labiausiai paplitusių žalingų įpročių pasaulyje, tiesiogiai susijęs su rimtais sveikatos sutrikimais. Pasaulyje atliktų mokslinių tyrimų rezultatai atskleidžia šio žalingo įpročio paplitimą įvairiose amžiaus grupėse, nepriklausomai nuo lyties.
Remiantis Pasaulio banko duomenimis, šiuo metu pasaulyje apie 1,3 milijardo žmonių rūko ir 4,9 milijono žmonių nuo to kasmet miršta. Tai leidžia rūkymą vertinti kaip vieną iš 10 pavojingiausių veiksnių žmogaus gyvybei [1,2.]. Lietuvoje nuo rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta per septynis tūkstančius tiek vyrų, tiek ir darbingo amžiaus moterų [3.] Tokie duomenys suteikia galimybę pažvelgti į šią problemą kaip į ypač aktualią ir įpareigoja visuomenę adekvačiai reaguoti į rūkymo paplitimą bei su sveikatos elgsenos korekcija susijusių prevencinių programų plėtrą.
Dažnai rūkantis medikas sukuria klaidingą įvaizdį: stebint tokią elgseną visuomenėje gali susiformuoti pozityvus, vienareikšmis, tačiau klaidingas požiūris – rūkymas nėra žalingas sveikatai. Taigi medikų žinios ir elgsena turi atitikti tam tikrus standartus. Žalinga sveikatai elgsena turėtų būti mažiau paplitusi tarp tų asmenų, kurie yra tiesiogiai susiję su sveikatinimo programomis, sveikatos politikos kūrimu bei tiesioginiu kontaktu su pacientais.
Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje vyksta tabako kontrolės, rūkymo prevencijos bei pagalbos norintiems mesti rūkyti programos. Norintys mesti rūkyti randa nemažai informacijos ne tik internete, bet ir televizijoje bei spaudoje. Taip pat jie gali kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, kurie, susipažinę su veiksmingiausiais būdais, padeda atsisakyti žalingos sveikatai elgsenos, tokiu būdu mažindami tiek socialinės, tiek ekonominės žalos padarinius visuomenei.
Kauno medicinos universitetas betarpiškai susijęs su daugelio prevencinių programų, būsimų bei esamų medikų ugdymu šia tema. Baigę Kauno medicinos universitetą asmenys turi bazines žinias, susijusias su priklausomybių prevencija bei galimybe suteikti kvalifikuotą pagalbą pirminėje sveikatos priežiūros grandyje. Visuomenės sveikatos fakulteto studentai išklauso paskaitas susijusias su sveikatos stiprinimu bei žalingos elgsenos plitimo prevencija; tai suteikia jiems tam tikras žinias bei kompetencijas.
Nuo bazinių žinių kokybės bei suformuoto požiūrio į žalingos elgsenos korekciją dažnai priklauso prevencinių programų sėkmė bei tęstinumas. Suteiktų žinių ir suformuoto požiūrio vertinimas bei testavimas - viena iš plačiai diskutuojamų pasaulio mokslininkų temų.
Tikslas – ištirti žalingos sveikatai elgsenos (rūkymo) paplitimo tarp KMU VSF II ir IV kursų studentų sąsajas su turimomis žiniomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis101.24 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVisuomenės sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomenes sveikatos studentu ziniu apie rukyma sasajos su sveikatos elgsena [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą