Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Įstaigos veikla: VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninė

Įstaigos veikla: VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Viešoji įstaiga Rokiškio psichiatrijos ligoninės veikla. Įvadas. Trumpas įstaigos apibūdinimas. Įstaigos teikiamos medicininės – socialinės paslaugos, jų apibūdinimas. Bendravimas ir bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros komandos nariais (gydytojais, slaugytojais, socialiniais darbuotojai) ir klientų artimaisiais bei šeimos nariais, kitomis institucijomis. Maisto derinimas ir produktų parinkimas pagal dietas. Buitinių paslaugų organizavimas, teikimas ir namų ūkio tvarkymas. Bendravimo su įvairaus amžiaus grupių žmonėmis (pacientais ) ypatumai. Slaugos poreikių nustatymas ir slaugos plano sudarymas konkrečiam asmeniui. Išvados.

Ištrauka

Nuo ligų, sutrikdančių pilnavertį žmogaus gyvenimą kenčia daugiau nei 25 proc. šalies gyventojų. Jiems daugiau ar mažiau reikalinga specialistų pagalba. Daugelyje pasaulio šalių pastebėta, kad didžiausi pozityvūs gyvenimo kokybės pokyčiai yra pasiekiami teikiant kompleksines specializuotas paslaugas bendruomenėje negalią turintiems žmonėms. Bet subalansuota sveikatos priežiūros sistema negali veikti be stacionarų. Nors kuriasi alternatyvios paslaugos (pvz., gydymo namuose komandos, dienos centrai) savanoriškai besikreipiantiems pacientams, tačiau visada bus ir asmenų, kuriems prireiks skubios, intensyvios, kartais priverstinės pagalbos stacionare. Labai svarbu, kad stacionaruose paslaugos būtų teikiamos humaniškai, kokybiškai, pacientams priimtinu būdu. Kaskart vis daugiau dėmesio skiriama paslaugų prieinamumui ir įvairiapusiškumui, kad teikiamos paslaugos kiek įmanoma atitiktų pačių vartotojų norus bei lūkesčius. Daug dėmesio naudojant pacientų užimtumą, taikant užimtumą reabilitacijai, darbą su pacientų šeimomis.

Rokiškio psichiatrijos ligoninė: yra Lietuvos nacionalinės sistemos viešoji asmens sveikatos priežiūros ne pelno įstaiga, teikianti specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams.
Ligoninė aptarnauja 301,8 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų ir 107,7 tūkst. Utenos, Anykščių, Zarasų, Biržų rajonų gyventojų, o taip pat pacientus, kurie padarė visuomenei pavojingą veiką ir teismo nutartimi, jiems paskirtas priverstinis gydymas. 1994m. atidarytas sustiprinto režimo skyrius (110 lovų) jame gydomi nepakaltinamais pripažinti ligoniai.
Rokiškio psichiatrinė ligoninė yra viena iš 9 Lietuvoje veikiančių psichiatrijos stacionarų. Šiuo metu ligoninėje veikia tokie skyriai:
• Bendros psichiatrijos moterų skyrius;
• Bendros psichiatrijos vyrų skyrius.
Priverstinai (pagal teismo nutartis) specialaus režimo psichiatriniai skyriai:
• Griežto režimo stebėjimo sąlygomis skyrius;
• Sustiprinto režimo stebėjimo sąlygomis skyrius;
• Bendro režimo stebėjimo sąlygomis skyrius.
Taip pat ligoninėje veikia pagalbiniai kabinetai ir tarnybos, laboratorija, fizinės medicinos ir reabilitacijos, radiologijos, diagnostikos kabinetai, vaistinė, virtuvė. Šiuo metu Rokiškio psichiatrijos ligoninėje vyksta restruktūrizacija, numatyta palikti 130 bendrosios psichiatrijos lovų finansuojamų iš privalomojo sveikatos draudimo fondo, bei 270 lovų priverstinio gydymo, griežto, sustiprinto ir bendro režimo stebėjimo sąlygomis, kuris turėtų būti finansuojamas iš valstybės biudžeto.
200 04 04 Rokiškio psichiatrijos ligoninėje atidarytas Užimtumo ir socialinės reabilitacijos centras. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos diplominis darbas
KategorijaMedicina
TipasDiplominiai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai39
Dydis36.89 KB
Autoriuserikas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKupiškio technologijos ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istaigos veikla Rokiskio psichiatrijos ligonine [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kupiškio technologijos ir verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą