Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Preparatai, skirti vartoti ant odos, jų receptūros Lietuvos vaistinėse

Preparatai, skirti vartoti ant odos, jų receptūros Lietuvos vaistinėse

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai sprendimai. Vaistų formų klasifikacija. Klasifikacija pagal agregatinę būklę. Klasifikacija pagal vaistų vartojimo būdą. Klasifikacija pagal agregatinę būklę. Išvados.

Ištrauka

Klasifikavimas yra būdingas visiems mokslams ir mokymo disciplinoms. Jis apibūdina reiškinius, faktus, priklausomai nuo jų sąsajų su kokia nors klasifikacine grupe. Klasifikavimas leidžia numatyti dar nežinomus arba neištirtus reiškinius ar daiktus.
Šiuolaikinių vaistų asortimentas pasižymi didele vaistų formų įvairove. Racionaliai sudaryta klasifikacija technologiniuose moksluose leidžia iš anksto nustatyti optimalią atitinkamo produkto gamybos schemą.
Vaistų technologijoje, kaip ir daugelyje kitų disciplinų, nėra vienintelės universalios klasifikacijos. Kiekviena klasifikacija yra sąlyginė.

Klasifikavimas yra būdingas visiems mokslams ir mokymo disciplinoms. Jis apibūdina atskirus reiškinius, faktus priklausomai nuo jų sąsajos su kokia nors klasifikacine grupe. Klasifikavimas leidžia numatyti dar nežinomus arba neištirtus reiškinius ir daiktus.
Šiuolaikinių vaistų asortimentas pasižymi didele vaistų formų įvairove. Racionaliai sudaryta klasifikacija technologiniuose moksluose leidžia iš anksto nustatyti optimalių atitinkamo produkto gamybos schemą.
Vaistų technologijoje, kaip ir daugelyje kitų disciplinų, nėra vienintelės universalios klasifikacijos. Kiekviena klasifikacija yra sąlyginė, tinkanti ilgesniam ar trumpesniam laikotarpiui. Laikui bėgant, mokslas sukaupia naujų faktų, naujų teorinių teiginių ir tai leidžia koreguoti bei tobulinti klasifikaciją. Vaistų formų klasifikavimo būdų yra keletas. Visi jie remiasi vienokiais ar kitokiais bendrais požymiais. Farmacijos specialistams tikslinga susipažinti su įvairiais vaistų formų klasifikavimo būdais.
Pagal šią klasifikaciją visos vaistų formos skirstomos į 4 grupes:
1. kietas,
2. skystas,
3. minkštas,
4. dujines.
Kietos vaistų formos: vaistažolių mišiniai, milteliai, tabletės, dražetės, mikrodražetės, granulės, konditerinės vaistų formos (pastilės, rutuliukai), kietos želatininės kapsulės.
Skystos vaistų formos: tirpalai (tikrieji, stambiamolekulinių medžiagų, koloidiniai), suspensijos, emulsijos, lašai, užpilai ir nuovirai, gleivės, injekcijos, įpylimai (infuzijos), skalavimai, vonios.
Minkštos vaistų formos: linimentai, tepalai, pastos, kremai, supozitorijos, piliulės, minkštos želatinos kapsulės.
Dujinės vaistų formos: dujos, garai, aerozoliai.
Klasifikacija pagal agregatinę būklę yra viena seniausių. Nepaisant jos netobulumo, ši klasifikacija yra patogi pirminiam vaistų formų grupavimui. Agregatinė būklė įgalina suteikti vaistui vienokią ar kitokią geometrinę formą. Pavyzdžiui, rutuliuko pavidalą piliulėms, diskų formą tabletėms, konuso formą supozitorijoms ir t.t. Ši klasifikacija leidžia iš anksto spręsti apie vaistų veikimo greitį ir net apie kai kuriuos technologinius procesus. Pavyzdžiui, skystos vaistų formos veikia greičiau negu kietos, nes jose esančios vaistinės medžiagos pirmiausia turi ištirpti bioskysčiuose ir tik po to organizmo gali būti pasisavintos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.12 KB
Autoriuszorgi
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasFarmacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Preparatai skirti vartoti ant odos ju recepturos Lietuvos vaistinese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą