Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Alkoholio samprata ir poveikis organizmui

Alkoholio samprata ir poveikis organizmui

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Alkoholis. Alkoholio samprata. Alkoholio atsiradimo ir paplitimo istorija. Alkoholiniai gėrimai ir jų skirstymas. Alkoholio poveikis sveikatai. Alkoholizmas. Žalingas alkoholio poveikis sveikatai. Alkoholizmas ir jo simptomai. Alkoholizmo priežastys ir stadijos. Gydymas. Jaunimas: girtaujantys studentai užsienyje. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo metodika ir imtis. Alkoholio paplitimas studentų tarpe. Studentų, paragavusių pirmą kartą alkoholio, pasiskirstymas pagal amžių ir pabandymo priežastys. Studentų mėgstamiausi alkoholiniai gėrimai ir šių gėrimų vartojimo aplinkybės. Studentų nuomonė apie alkoholio svarbumą ir jo daromą žalą. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Alkoholizmas – tai liga, kurią sukelia per dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas. Daugeliui žmonių alkoholio vartojimas yra vienas iš malonių atsipalaidavimo būdų. Problemų atsiranda tuomet, kai alkoholinius gėrimus pradedama vartoti be saiko, jaučiamas nuolatinis poreikis vartoti vis didesnius alkoholio kiekius. Ši tema ypač aktuali šiandien, nes tyrimais įrodyta, kad kiekvienais metais vienas gyventojas vidutiniškai suvartoja vis didesnius kiekius.
Pasak Gastono Bachelard‘o, alkoholis išlaisvina žodyną, atpalaiduoja sintaksę, pagyvina jausmus ir suteikia išminties. Pakvietimas prisėsti ir pakelti taurę – visame pasaulyje suprantamas kaip draugiškumo ženklas. Medicinos žinovai taip pat neprieštarauja: alkoholis gali būti naudingas. Bet kartu alkoholis – stiprus nuodas. Pasaulyje per paskutinius dešimt metų nuo alkoholio žuvo dvidešimt kartų daugiau paauglių nei nuo heroino ar ekstazi. Kasmet alkoholis tampa dviejų milijonų žmonių mirties prižastimi.
Darbo objektas – alkoholio populiarumas studentų tarpe.
Darbo tikslas – ištirti ir išanalizuoti alkoholio populiarumą ir vartojimą studentų tarpe.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti alkoholio sampratą ir atsiradimo istoriją;
• Susipažinti su ligomis, kurias sukelia alkoholio vartojimas;
• Išanalizuoti priemones, kaip gydytis nuo alkoholizmo;
• Išanalizuoti alkoholio vartojimą užsienio studentų tarpe;
• Ištirti alkoholio vartojimą ir priežastis studentų tarpe.
Darbo atlikimo metodai:
• Mokslinės literatūros analizė;
• Apklausa;
• Grafinis duomenų vaizdavimas.
Alkoholis nuo senų laikų vadinamas proto grobiku. Apie svaiginamąsias alkoholinių gėrimų savybes žmonės sužinojo ne vėliau kaip 8000 m. pr. m. e. – kai buvo pradėti gaminti moliniai indai, kurie tiko laikyti alkoholiniams gėrimams iš medaus, vaisių sulčių ir laukinių vynuogių. Galimas daiktas, vyndarystė bus atsiradusi dar prieš kultūrinės žemdirbystės pradžią. Pavyzdžiui, žinomas keliautojas N. Miklucho – Malajus stebėjo Naujosios Gvinėjos papuasus, kur dar nemokėjo išgauti ugnies, bet jau išmanė, kaip pasigaminti svaiginamųjų gėrimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis135.62 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholio samprata ir poveikis organizmui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą