Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Sveikatos priežiūros poreikis mokyklose

Sveikatos priežiūros poreikis mokyklose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Sveikatos priežiūros sistema Lietuvoje. Sveikatos priežiūrą reglamentuojantys įstatymai. Visuomenės sveikatos priežiūros valdymas. Visuomenės sveikatos priežiūros finansavimas. 2006 m. įvykę pokyčiai sveikatos priežiūros sistemoje. Atlikto valstybinio audito išvados. Dėmesys sveikatos priežiūros sistemos tobulinimui. E. sveikatos sistema. Lietuvos visuomenės sveikatos priežiūros specialistai kels kvalifikaciją. Verslas gali padėti spręsti vaikų problemas. Apie "Vaikų liniją". Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys sveikatos priežiūrą mokyklose. Lietuvos Respublikos (LR) švietimo įstatymas (2003-06-28, Nr. IX-1630). Lietuvos Respublikos (LR) sveikatos sistemos įstatymas (1994-07-19, Nr. I-552). Lietuvos Respublikos (LR) Švietimo ir mokslo ministro 2006 metų sausio 1 dienos įsakymas "Dėl sveikatos priežiūros mokykloje tvarkos". Nauja Lietuvos higienos norma bendrojo lavinimo mokykloms. Mokinių sveikatos priežiūros svarbiausieji nuostatai. Vaikų sveikatos priežiūra Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje. Statistinė informacija apie vaikų sergamumą Utenos rajone. Vaikų sveikatos priežiūra Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Sveikatos priežiūra - svarbus klausimas, kuris kelia susidomėjimą ne vienam Lietuvos piliečiui. Sveikata- svarbus dalykas, kuriuo rūpinamės ir jauni ir seni, bet ypač svarbu rūpintis savo sveikata nuo pat pirmų gyvenimo dienų. Gyvenimo pradžioje mumis rūpinasi mamos, darželyje- auklės, mokykloje- specialistai, o vėliau savo sveikata rūpinamės patys.
Kursiniam darbui buvo pasirinkta tema - "Sveikatos priežiūros poreikis mokyklose". Tai aktuali tema mūsų laikais, nes vis dažniau ir dažniau girdime per televiziją, skaitome spaudoje, kad vaikai dažnai serga įvairiomis lygomis, net nepagydomomis. O kur gi slypi viso to priežastis? Gal nuo vaikystės nebuvo pakankamai gerai rūpinamasi mūsų vaikų sveikata. Juk nemažą savo gyvenimo dalį, t.y. nuo 1 iki 12 klasės, vaikai praleidžia mokyklose, kur jų sveikata turėtų būti rūpinamasi labai atsakingai ir profesionaliai.
Darbo objektas – sveikatos priežiūros poreikis mokyklose.
Darbo tikslas – išsiaiškinti sveikatos priežiūros poreikį mokyklose.
Darbo tikslui pasiekti buvo iškelti šie uždaviniai.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti sveikatos priežiūros sistemą Lietuvoje;
2. Atskleisti, kaip yra stiprinama visuomenės sveikatos priežiūra Lietuvoje;
3. Pateikti pagrindinius teisės aktus, reglamentuojančius sveikatos priežiūrą mokyklose;
4. Atlikti sociologinį tyrimą Utenos "Krašuonos" pagrindinėje mokykloje.
Darbo metodai:
1. Literatūros analizė - buvo atlikta įvairių autorių literatūros analizė sveikatos priežiūros klausimais. Buvo analizuoti įvairūs šaltiniai.
2. Utenos "Krašuonos" pagrindinės mokyklos pateiktų duomenų analizavimas - buvo išanalizuoti gauti iš mokyklos duomenys apie mokinių sveikatos priežiūrą juose.
Darbo struktūra: darbą sudaro 4 dalys, t.y. įvadas, teorinė dalis, praktinė dalis, išvados ir rekomendacijos.

Žmonės gali susirgti arba tapti nelaimingų atsitikimų aukomis; jie gali gimti nesveiki ar invalidai. Visais šiais atvejais reikalinga sveikatos priežiūra, kad jie galėtų visais įmanomais būdais atgauti ir palaikyti savo sveikatą, sumažintų skausmus ir kitokiais būdais palengvintų ligų sukeltą negalią.
Todėl svarbu, kad sveikatos apsauga tam būtų tinkamai pasiruošusi, tai yra, kad būtų apmokyti gydytojai, seselės, fizioterapijos specialistai ir farmacininkai, užtektų ligoninių, gerai veikiančios pagrindinės medicinos įrangos ir kt. Tuo pačiu labai svarbu, kad paslaugas ir medicinos pagalbą teikiančios institucijos, medicininis gydimas ir medikamentai būtų prieinami kiekvienam, kuriam ištiktųjų jų reikia. Žmogaus teisė į sveikatą visose šalyse patvirtinta tarptautiniais dokumentais it remiasi dviem principais: pirma- sveikatos priežiūros tikslu daryti viską, kas įmanoma, ir antra- padaryti viską, kas įmanoma, prieinamą kiekvienam vienodomis sąlygomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis168.03 KB
AutoriusSvetlana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveikatos prieziuros poreikis mokyklose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą