Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Delfinų terapija

Delfinų terapija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Darbo tikslai ir uždaviniai. Darbo tikslas: paanalizuoti literatūros duomenis apie delfinų galimybių panaudojimą vaikų autizmo gydymui. Įvadas. Vaikų autizmas. Įvairios į autizmą panašios ligos. Kas yra autizmas? Priežastys. Prognozė. Delfinų terapija Kryme ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Delfinų terapija Lietuvoje. Gydomosios delfinų savybės. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas: paanalizuoti literatūros duomenis apie delfinų galimybių panaudojimą vaikų autizmo gydymui.

Darbo uždaviniai:

1. išnagrinėti literatūros duomenis apie delfinų savybes, įgalinančias pritraukti vaikus;
2. remiantis literatūros duomenimis išsiaiškinti autizmo sąvoką ir autizmui būdingas savybes;
3. paanalizuoti autizmo formas ir jų atsiradimo priežastis;
4. surinkti literatūros duomenis apie delfinų terapiją užsienio šalyse ir Lietuvoje.


Į delfinus mokslininko akimi pirmasis prieš 23 su puse šimtmečio pažvelgė didis senovės graikas Aristotelis, gyvenęs 384 - 322 m. pr. Kr., ir aprasė savo " Gyvūnų istorijoje".19 -20 amžiais šie vandenų žinduoliai buvo išsamiai ištirti. Bet ir dabar negalima šimtaprocentiškai pasakyti, kas buvo jų protėvis. Skeleto dalys sieja juos su kažkuriais keturkojais žinduoliais. Kraujo tyrimai rodo giminystę su kanopiniais. Manoma, kad tasai sausumoje gyvenęs protėvis į vandenį įžengė prieš 65 milijonus metų.
Šveicarų zoologas A.Portmanas sudarė protinio Žemės būtybių išsivystymo skalę. Joje pirmąją vietą užima žmogus, surinkęs 214 balų, o antrąją - delfinas su 195 balais.
Daktaras Morgeinas iš Delfinų tyrimo instituto ( JAV ) ilgai tyrinėjo šitų gyvūnų smegenis ir nustatė, kad dauguma jų savybių nenusileidžia žmogaus smegenims. Delfino galvos smegenų žievėje vingių, arba raukšlių, nuo kurių priklauso informacijos išlaikymas ir mąstymo procesai, yra dvigubai daugiau, negu žmogaus smegenų žievėje, o smegenų ląstelių - maždaug 50% daugiau. Be to, tik žmogaus, beždžionės ir delfino smegenų žievė susideda iš šešių skirtingų tipų ląstelių sluoksnių ( " Artuma ", 2002 m., liepa - rugpjūtis, Nr. 7 / 8 )
Priklausomai nuo šių ir daugumos kitų teigiamų delfinų savybių, šie gyvūnai buvo pasirinkti netradiciniam gydymo metodui - delfinų terapijai.
Delfinų terapija rekomenduojama vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir turintiems psichosomatikos sutrikimų. Šis reabilitacijos metodas ypač efektyvus autizmu sergantiems vaikams. Mokslininkų įrodyta, kad delfinai - vieninteliai gyvūnai pritraukiantys vaikų, sergančių autizmu, dėmesį ( " Vakarų ekspresas ", 2002 m. rugpjūčio 20 d. ). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.22 KB
Autoriusvilija
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Delfinu terapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą