Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Odos pažeidimas, įtakotas darbo aplinkos veiksnių gydymo įstaigoje

Odos pažeidimas, įtakotas darbo aplinkos veiksnių gydymo įstaigoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Profesinės medikų ligos. Alergija cheminėms medžiagoms. Dažniausiai alergiją sukeliančios medžiagos. Profilaktika. Alergija vaistiniams preparatams. Profilaktika. Alergija natūralios gumos lateksui. Profilaktika.

Ištrauka

Profesinė liga - tai darbuotojo sveikatos sutrikimas dėl kenksmingo darbo aplinkos veiksnio (ar kelių veiksnių), kuris įvertinamas pagal higieninę darbo sąlygų klasifikaciją, atsižvelgiant į atitinkamą higienos normoms ir darbo laiko trukmę. Į profesinių ligų sąvoką įeina ir profesiniai apsinuodijimai. Profesinėmis ligomis taip pat laikomos ligų komplikacijos, liekamieji reiškiniai ir kenksmingų darbo aplinkos veiksnių sukelti atokūs padariniai. Profesinio susirgimo klinika visada yra sudėtinga. Tik retais atvejais kai kurių ligų specifiškumą, galima patvirtinti rentgeno loginių, hematologinių, biocheminiu ar imunologinių tyrimų duomenimis. Esamą patologiją nustatant profesines ligas visada nulemia tam tikro specifiško etiologinio faktoriaus buvimas. Vieningos visame pasaulyje profesinių ligų klasifikacijos nėra. Dažniausiai profesinės ligos skirstomos pagal sisteminį arba etiologinį principą. Sisteminis principas pagrįstas profesinio kenksmingo veiksnio įtaka tam tikrai organizmo sistemai, pvz., kvėpavimo organų, kraujotakos, nervų, odos, hepatobiliarinei, inkstų ir šlapimo sistemai. Tačiau žinoma, kad dauguma kenksmingų medžiagų pasižymi polisindrominiu įvairių organų pažeidimu. Populiaresnė yra profesinių ligų klasifikacija pagal etiologinius faktorius, ji yra priimta ir Lietuvoje. Pagal etiologinę klasifikaciją profesinės ligos yra 5 grupių: sukeltos cheminių medžiagų; sukeltos dulkių (aerozolių); sukeltos biologinių veiksnių, sukeltos fizikinių veiksnių, sukeltos įtampos. Profesinėmis ligomis gali būti pripažintos šiame sąraše nenurodytos ligos, kai Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija, išnagrinėjusi kiekvieną konkretų atvejį, priima atitinkamą sprendimą.
Alergija – XXI amžiaus liga. Visame pasaulyje pastebėta tendencija, kad alergiškų gyventojų skaičius didėja. Europos Sąjungos šalyse profesinės dermatozės profesinių ligų struktūroje užima ketvirtąją vietą. Sergamumas alerginėmis odos ligomis įvairiose pasaulio šalyse labai įvairus. Pastebėta, kad kuo labiau ekonomiškai išsivysčiusi valstybė, tuo šių ligų užregistruojama daugiau. Tokios paradoksalios situacijos priežastis greičiausiai ne tai, kad tose šalyse iš tikrųjų sergama mažiau, o tai, kad jose kitokios profesinių ligų nustatymo, ištyrimo sąlygos bei jų registravimo sistema. Įtaką tam greičiausiai turi ir tai, kad gyvenamojoje aplinkoje daugiau naudojama cheminių medžiagų. Odos ligos tarp sveikatos priežiūros darbuotojų pasaulyje sudaro 40–50 proc. visų užregistruotų profesinių ligų, arba ketvirtadalį nedarbingų dienų. Kadangi užregistruojami ne visi šių ligų atvejai, realus sergamumas gali būti 10–50 kartų didesnis. Apie 60–90 proc. visų profesinių odos ligų atvejų priskiriama kontaktiniam dermatitui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.42 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVisuomenės sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Odos pazeidimas itakotas darbo aplinkos veiksniu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą