Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina
Rūšiuoti pagal
 • S. Pneumoniae patogeniškumo veiksniai

  Mikrobiologija. Įžanga. Patogeniškumo veiksnių išsidėstymas pneumokoko ląstelėje. Adhezijos baltymai. IgA proteazė. Pneumolizinas. Kapsulė. Peptidoglikanas. Teicho rūgštis. Paviršinis A baltymas. Hialuronidazė. Autolizinas. Neuraminidazė. Išvados.
  Medicina, referatas(8 puslapiai)
  2009-03-20
 • Sąmonės netekimas. Pirmoji pagalba

  Įvadas. Sąmonės būklės įvertinimas. Sąmonės netekimo priežastys. Smegenų sukrėtimas. Pirmoji pagalba netekus sąmonės. Darbas su paveikslėliais.
  Medicina, namų darbas(2 puslapiai)
  2007-10-19
 • Saulės akiniai

  Saulės akiniai. Lęšio masė yra vienas iš faktorių jį renkantis. Saulės akiniai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Šviesos kiekis patenkantis į akis priklauso nuo lęšio tamsumo. Poliarizuoti lęšiai gali sukelti problemų stebint elektroninius prietaisus. Kai kurie lęšiai iškraipo spalvas. Karštis gali mažinti fotochrominių lęšių efektyvumą. Bendri saulės ir bendram matymui pagerinti skirti akiniai turi keletą savybių. Rėmeliai paprastai gaminami iš plastiko ar metalo.
  Medicina, referatas(5 puslapiai)
  2006-06-16
 • Senatvės samprata

  Įvadas. Senatvė. Senėjimo teorijų apžvalga. Mityba. Ligos ir senėjimas. Organizme vykstantys pokyčiai senstant. Kūno struktūra. Judėjimo ir atramos sistema. Osteoporozė. Padidintos rizikos susirgti osteoporozės veiksniai. Osteoatritas. Oda. Kvėpavimo sistema. Širdies ir kraujagyslių sistema. Inkstų ir šalinimo organų veikla. Virškinimo sistema. Imuninė sistema. Nervų sistema. Miego sutrikimai. Lyties organų pokyčiai.
  Medicina, namų darbas(8 puslapiai)
  2008-05-09
 • Senėjimas, fizinis aktyvumas ir sveikata

  Įvadas. Fizinio aktyvumo įtaka su senėjimu susijusiems pokyčiams fiziologinėse sistemose. Fizinio aktyvumo įtaka kūno kompozicijai. Fizinio aktyvumo įtaka kraujotakos ir kvėpavimo sistemoms. Fizinio aktyvumo įtaka raumenų jėgai ir ištvermei. Fizinio aktyvumo įtaka stuburo lankstumui ir sąnarių judrumui. Fizinio aktyvumo įtaka pusiausvyrai. Fizinio aktyvumo įtaka reakcijos laikui. Fizinio pajėgumo, fizinio aktyvumo ir sveikatos tarpusavio ryšiai. Išvados.
  Medicina, referatas(14 puslapių)
  2007-06-01
 • Sensorinės sistemos

  Sensorinių sistemų struktūra ir funkcijos. Receptoriai ir jų klasifikacija. Receptorių jaudinimo mechanizmas ir slenkstis. Informacijos kodavimas CNS. Receptorių veiklos reguliacija. Judamosios sensorinės sistemos proprioreceptoriai. Bendroji sensorinių sistemų fiziologija. Aferentinės informacijos dorojimo seka. Žievinis sensorinių sistemų skyrius. Erdvinė struktūra. Aktyvaus suvokimo fiziologija.
  Medicina, špera(4 puslapiai)
  2006-04-07
 • Skydliaukės tyrimas ultragarsu

  Ultragarsas. Ultragarso panaudojimas praktikoje. Skydliaukė. Ultragarsinis skydliaukės tyrimas.
  Medicina, referatas(7 puslapiai)
  2007-03-21
 • Skreplių tyrimas įvairių patologijų atvejais

  Įžanga. Skrepliai. Skrepliuoti pradedama dėl. Skrepliavimas gali būti. Skreplių fizinės savybės. Skreplių patologiniai elementai. Mikroskopinis tyrimas. Išvados.
  Medicina, namų darbas(4 puslapiai)
  2010-01-28
 • Slauga

  Slaugos skirstymas. Sveikata. Sveikatos ir ligos ištisumas. Sveikata kaip apgalėjimas. Biologiniai veiksniai. Psichologiniai veiksniai. Intelektualieji veiksniai. Emociniai veiksniai. Galvos smegenų insultas-ligonių slauga. Pirmoji pagalba ir skubios slaugos priemonės. Ligonio transportavimas. Ligonių slauga namuose. Pulmologinės ligos. Gairės slaugos planui sudaryti. Ligonių turinčių tuštinimosi problemų slauga. Šlapimo nelaikančių ligonių slauga.
  Medicina, konspektas(5 puslapiai)
  2006-05-03
 • Smegenų skysčio ląstelinės sudėties nustatymas automatizuotu ir rankiniu būdu

  Profesinio bakalauro baigiamasis darbas. Įvadas. Likvoro fizinės ir cheminės savybės. Smegenų skysčio laboratorinis tyrimas. Smegenų skysčio paėmimas laboratoriniam tyrimui. Smegenų skysčio tyrimas ir jo diagnostinė reikšmė. Fizinių savybių nustatymas. Spalva. Kiekybinės (citozė) ir kokybinės (likvorograma) ląstelinės sudėties nustatymas. Likvoro citozės skaičiavimas naudojant "Cytospin" centrifugą. Sysmex XE 5000 metodika citozei nustatyti. Smegenų skysčio diagnostinė reikšmė. Moksliniai tyrimai lyginant likvoro citozės skaičiavimą automatiniu ir rankiniu būdu. Tiriamoji dalis. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodai. Tyrimo eiga. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Išvados.
  Medicina, diplominis darbas(29 puslapiai)
  2011-11-04
 • Socialinė medicina

  Socialinės medicinos mokslas, disciplinos raida. Lietuvos sveikatos priežiūros politika ir strategija. Strateginis planavimas Lietuvos sveikatos priežiūros reformai. Tarpsektorinis bendradarbiavimas sveikatos srityje. Sveikatos sistemos reforma Lietuvoje. Sveikatos sistemos reformos strategijos Lietuvoje. Pagrindiniai sveikatos sistemą reglamentuojantys įstatymai. Lietuvos sveikatos programa ir jos vykdymas. Sveikatos ekonomikos sąvokos ir problemos. Sveikatos priežiūros draudimas, finansavimo šaltiniai. Priežiūros paslaugų apmokėjimas. Socialinė gerontologija. Reabilitacija. Gyventojų sveikatą charakterizuojantys faktoriai. Sveikatą nulemiantys veiksniai. Pirminė, antrinė, tretinė sveikatos priežiūra. Vaikų ir paauglių sveikatos priežiūra. Moterų sveikatos priežiūra. Psichologinė pagalba gyventojams. Valstybinė Visuomenės Sveikatos Priežiūros Tarnyba. Priešlaikinės mirtys Lietuvoje ir jų prevencija. Gyventojų sveikatingumo tyrimo metodai. Statistika jos reikšmė. Statistikos rūšys. Statistinio tyrimo metodika. Tyrimo vienetas. Statistinio tyrimo metodai. Statistinio tyrimo plano ir programos sudarymas. Medžiagos įvertinimo programa. Atrankos būdai statistikoje. Atrankinio stebėjimo apimtis. Didžiųjų skaičių dėsnis. Normalaus pasiskirstymo dėsnio pagrindinės savybės. Santykiniai dydžiai. Ekstensyviniai dydžiai. Vidutiniai dydžiai, variacinė eilutė. Vidurkis, moda, mediana. Pasiskirstymo simetrija. Vidutinė standartinė paklaida. Skirtumo, statistinio patikimumo tarp dviejų rodiklių vertinimas. Pasikliautiniai intervalai. Patikimumo testai (Stjudento kriterijus ir HI kriterijus). Intensyviniai, tarpusavio santykio, vaizdumo dydžiai. Standartizacijos metodas. Demografiniai rodikliai Lietuvoje. Sergamumo analizė.
  Medicina, špera(17 puslapių)
  2010-03-14
 • Sporto medicina

  Sporto medicinos egzamino medžiagos konspektas. Sporto medicina, jos turinys, uždaviniai ir ryšys su kitais mokslais. Sporto medicinos raida. Tarptautinės sporto medicinos organizacijos. Sporto medicina Lietuvoje, jos vystymosi etapai ir jų charakteristika. Pagrindinės sporto medicinos mokslo kryptys ir problemos. Sporto medicinos centrai, jų sprendžiami uždaviniai. Mokymas apie sveikatą, ligas ir patologinius procesus. 100 klausimų.
  Medicina, konspektas(70 puslapių)
  2005-11-23
 • Sporto medicina (2)

  Sportinės anamnezės surinkimas ir jos duomenų įvertinimas. Sporto medicina, jos turinys, uždaviniai ir ryšys su kitais mokslais. Sporto medicinos raida. Tarptautinės sporto medicinos organizacijos. Pagrindinės sporto medicinos mokslo kryptys ir problemos. Sporto medicina Lietuvoje, jos vystymosi etapai ir jų charakteristika. Sporto medicinos centrai, jų sprendžiami uždaviniai. Išplėstiniai medicininiai tyrimai, jų tikslas, uždaviniai, tyrimų turinys. Klinikiniai sportininkų tyrimo metodai. Anamnezė, jos pagrindinės dalys, reikšmė ir surinktų duomenų vertinimo ypatumai. Instrumentiniai ligonių tyrimo metodai. Rentgenologinis tyrimo metodas. Laboratoriniai sportininkų tyrimo metodai. Sportininkų tyrimas ramybės sąlygomis, šių duomenų vertinimas. Sportininkų tyrimas funkcinių mėginių metodais. Funkcinių mėginių klasifikacija.
  Medicina, laboratorinis darbas(10 puslapių)
  2006-02-23
 • Sporto medicina (3)

  Sportininkų ligos. Sportininkų ligų klasifikacija ir specifinės priežastys. Sportininkų prepatologinės būklės. Lėtiniai infekcijos židiniai. Pervargimas. Persitreniravimas. Persitempimas. Sportininkų staigios mirtys fizinio krūvio metu, priežastys, profilaktika. Sportinės traumos jų klasifikacija. Sportinių traumų išorinės ir vidinės priežastys, profilaktikos pagrindai. Trauminis šokas, jo stadijos. Kraujavimas. Stabdymo būdai. Bintavimas. Atramos judesio aparato sutrikimai. Nervų ir smegenų traumos. Vidaus organų traumos. Ausų, nosies, gerklės ir akių traumos ir pirmoji medicinos pagalba. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos sutrikimų. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies raumens veiklos. Hipoglikemija. Šilumos ir saulės smūgis. Paskendimas. Paskendimas, jo klasifikacija. Šlapias paskendimas gėlame ir jūros vandenyje.
  Medicina, špera(5 puslapiai)
  2006-03-15
 • Sporto medicina (4)

  Sporto medicina, jos turinys ir uždaviniai. Sporto medicinos ryšys su kitais mokslais. Sporto medicinos raida. Tarptautinės sporto medicinos organizacijos. Sporto medicina Lietuvoje, jos raidos etapai ir jų apibūdinimas. Pagrindinės sporto medicinos mokslo kryptys ir problemos. Sporto medicinos centrai ir jų sprendžiami uždaviniai. Dispanserizacijos principai. Sportininkų medicininių tyrimų turinys. Išplėstiniai, etapiniai, einamieji ir operatyvūs medicininiai tyrimai. Klinikiniai, instrumentiniai ir laboratoriniai sportininkų tyrimo metodai. Sportininkų tyrimas funkcinių mėginių metodu. Funkcinių mėginių klasifikacija. Mokymas apie sveikatą, ligas ir patologinius procesus. Etiologija. Išorinės ir vidinės ligų priežastys. Patogenezė. Ligos vystymosi ir eigos ypatumai. Ligų komplikacijos ir liekamieji reiškiniai. Organizmo kova su ligomis. Vietiniai kraujo apytakos sutrikimai. Medžiagų apykaitos sutrikimai. Uždegimo požymiai ir rūšys, svarba ir baigtys. Termoreguliacijos sutrikimai. Fizinis išsivystymas. Fizinis išsivystymas-gyventojų sveikatos rodiklis. Fizinio išsivystymo tyrimas ir vertinimas antroposkopijos metodu. Antropometrija, tai žmogaus kūno matavimas. Kūno masės komponentų ir lyginamojo svorio nustatymas ir vertinimas jūsų sporto šakoje. Sportininkų pėdos būklės tyrimas ir vertinimas. Antropometrinių duomenų vertinimo metodai (indeksų, standartų, koreliacijos). Pagrindinių CNS savybių vertinimas renkant anamnezę. Sportininkų miegas ir jo sutrikimai. Sportininkų CNS funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas tiriant judesio latentinį periodą. Koordinacija, jos tyrimas ir vertinimas funkcinių mėginių ir instrumentiniais tyrimo metodais. CNS funkcijos pažeidimai sportuojant. Elektroencefalografija ir jos svarba sporto medicinai. Sportininkų periferinė nervų sistema, jos funkcinės būklės vertinimas ir dažnesni pažeidimai. Sportininkų vegetacinės nervų sistemos funkcinė būklė ir jos pažeidimai. Sportininkų nervų raumenų aparato funkcinės būklės vertinimas tiriant judesių greitį, dažnumą, jėgą ir statinę ištvermę. Elektromiografija, chronaksimetrija ir miotonometrija sporto medicinoje, jų svarba. Raumenų ir atramos judesių aparato susirgimai neracionalių treniruočių pasekoje. Sportinė širdis. Širdies diliatacija ir jos nustatymas rentgenologiniu ir echokardiografiniu būdu. Sportininko širdies raumens funkcinė ir patologinė hipertrofija, jų diagnostika. Sportininkų kardiodinamikos tyrimas ir vertinimas, širdies kontraktilinės faziniai sindromai. Sportininko hemodinamikos tyrimas, vertinimas, ypatumai ramybėje ir krūvio metu. Sportininkų arterinio kraujospūdžio tyrimas. Hipotenzija, ribinė hipertenzija ir hipertenzija. Širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas kombinuotu mėginiu. Sportininkų gyvybinės pl. talpos, kvėpavimo raumenų jėgos ir bronchų pereinamumo tyrimas ir vertinimas. Plaučių ventiliacijos tyrimas ir vertinimas sportuojant. Sportininkų kvėpavimo sistemos dažnesni susirgimai. Sportininko virškinimo sistemos ypatumai ir pažeidimai. Sportininko šalinimo sistemos ypatumai ir pažeidimai. Sportininko endokrininės sistemos ypatumai ir pažeidimai. Fizinis darbingumas ir jo nustatymas Harvardo step-testo indeksu. PWC170 mėginys ir jo duomenų vertinimas. Navako mėginys. Maksimalus deguonies sunaudojimo nustatymas ir vertinimas. Įsirėžimo mėginiai ir jų reikšmė sporto medicinoje. Medicininė pedagoginė kontrolė ir jos uždaviniai. Medicininės pedagoginės kontrolės formos. Treniruočių ir varžybų krūvio vertinimas tiriant išorinius nuovargio požymius, kūno masę, pulsą, kraujospūdį ir atliekant ortostatinį mėginį. Medicininės pedagoginės kontrolės instrumentiniai tiesioginio registravimo ir biotelemetriniai metodai. Medicininės pedagoginės kontrolės klinikiniai biocheminiai tyrimai: laktato, ureos, neorganinio fosforo ir šarmų-rūgščių pusiausvyros nustatymas ir vertinimas. Medicininė pedagoginė kontrolė papildomų standartinių ir specifinių krūvių metodais. Medicininė pedagoginė kontrolė kartotinių krūvių metodu. Sportininkų savistaba kaip sudėtinė medicininės kontrolės dalis. Medicininės kontrolės uždaviniai varžybų metu. Varžybų organizavimas pakitusiomis aplinkos sąlygomis. Aklimatizacijos procesai. Medicininės kontrolės ypatumai atvykus į šalto ir šilto klimato sąlygas. Laiko juostų pasikeitimo poveikis sportininko organizmui ir medicininės kontrolės uždaviniai. Kalnuotų vietovių poveikis sportininko organizmui ir medicininės kontrolės uždaviniai. Priešstartinės sportininkų būklės ir medicininės kontrolės uždaviniai. Dopingai ir antidopingo kontrolė. Pagrindinės farmakologinės preparatų grupės priskiriamos dopingui. Kraujo dopingas ir draudžiamos manipuliacijos. Vaistai, kuriems taikomi tam tikri apribojimai. Vaikų, paauglių ir jaunių medicininė kontrolė. Fizinio auklėjimo medicininės grupės. Suaugusių žmonių medicininė kontrolė, jos uždaviniai, tyrimų apimtis, skirstymas į medicinines grupes. Sportuojančių moterų medicininė kontrolė. Seks kontrolė. Jaunų sportininkų medicininė kontrolė. Tolesnio jaunų sportininkų tobulėjimo medicininės indikacijos ir kontraindikacijos. Higieninės darbingumo atgavimo priemonės sporte. Hidroprocedūrų taikymas sportininkų organizmo funkcijų atkūrime. Masažo taikymas sportininko organizmo funkcijų atkūrime. Fizioterapinės darbingumo atkuriamosios priemonės sporte. Farmakologinės priemonės atkuriant sportininko organizmo funkcijas, pagrindinės šių preparatų grupės, jų panaudojimo taisyklės. Sportininkų ligos ir prepatologinės būklės, lėtiniai infekcijos židiniai, jų profilaktika. Ūmus ir lėtinis sportininkų organizmų pertempimas, jų profilaktika ir pirmoji medicininė pagalba. Sportininkų pervargimas ir persitreniravimas, priežastys, požymiai, profilaktika. Sportinės traumos, jų išorinės ir vidinės priežastys. Trauminis šokas, jo stadijos, simptomai, profilaktika ir pirmoji medicininė pagalba. Pirminis žaizdos sutvarkymas ir kraujavimo stabdymas. Atramos judesių aparato traumos ir pirmoji medicininė pagalba. Vidaus organų traumos ir pirmoji medicinos pagalba. Nervų ir smegenų traumos ir pirmoji medicinos pagalba. Ausų, nosies, gerklės ir akių traumos ir pirmoji medicinos pagalba. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos sutrikimų ir pirmoji medicinos pagalba. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies raumens veiklos sutrikimų ir pirmoji medicinos pagalba. Hipoglikemija sportuojant jos požymiai, priežastys, pirmoji medicinos pagalba. Šilumos ir saulės smūgiai, jų požymiai, skirtumai ir pirmoji medicinos pagalba. Paskendimas, jo klasifikacija, simptomai ir pirmoji medicinos pagalba.
  Medicina, špera(44 puslapiai)
  2006-04-27
 • Sporto medicina (5)

  Sporto medicina, jos turinys ir uždaviniai. Sporto medicinos ryšys su kitais mokslais. Sporto medicinos raida. Tarptautinės sporto medicinos organizacijos. Sporto medicina Lietuvoje, jos raidos etapai ir apibūdinimas. Pagrindinės sporto medicinos mokslo kryptys ir problema. Sporto medicinos centrai ir jų sprendžiami uždaviniai. Dispanserizacijos principai. Sportininkų medicininių tyrimų turinys, Išplėstinai, etapiniai, einamieji ir operatyvūs medicininiai tyrimai. Klinikiniai, instrumentiniai ir laboratoriniai sportininkų tyrimo metodai. Sportininkų tyrimas funkcinių mėginių metodais. Funkcinių mėginių klasifikacija. Mokymas apie sveikatą, ligas ir patologinius procesus. Etiologija. Išorinės ir vidinės ligų priežastys. Patogenezė. Ligos vystymosi ir eigos ypatumai. Ligų komplikacijos ir liekamieji reiškiniai. Organizmo kova su ligomis. Supratimas apie reaktyvumą, stresą, imunitetą ir alergiją. Vietiniai ir bendrieji kraujo apytakos sutrikimai. Limfos apytakos sutrikimai. Medžiagų apykaitos sutrikimai. Hipertrofija, atrofija, distrofija. Uždegiminė reakcija. Jos požymiai, rūšys, stadijos ir svarba. Termoreguliacijos sutrikimai. Karščiavimas, jo rūšys, stadijos ir svarba. Fizinis išsivystymas, jo dinamika ir jį veikiantys faktoriai. Akceleracija ir retardacija. Fizinis išsivystymas – gyventojų sveikatos rodiklis, kūno sudėjimas ir konstitucija. Fizinio išsivystymo tyrimas ir vertinimas antroskopijos metodu. Sportininko pėdos būklės tyrimas ir vertinimas. Antropometrija. Antropometrinių matavimų prietaisai ir taisyklės. Pagrindiniai antropometriniai ir fiziometriniai matavimai. Kūno masės komponentų, tankio ir paviršiaus ploto bei sąnarių lankstumo nustatymas ir vertinimas. Antropometrinių duomenų vertinimo metodai (indeksų, standartų ir koreliacijos). Antropometrinių duomenų įvertinimas standartų ir koreliacijos metodais. Pagrindinių centrinės nervų sistemos savybių vertinimas renkant anamnezę. Koordinacija, jos tyrimas ir vertinimas funkcinių mėginių bei stabilografijos ir tremorografijos metodais. Sportininkų centrinės nervų sistemos funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas tiriant judesio latentinį periodą. Elektroencefalografija ir jos svarba sporto medicinai. Centrinės nervų sistemos funkcijos pažeidimai sportuojant. Sportininkų periferinė nervų sistema, jos funkcinės būklės vertinimas ir dažnesni pažeidimai. Regos sensorinės sistemos funkcinės būklės ir pažeidimų tyrimas ir vertinimas. Klausos ir pusiausvyros sensorinių sistemų bei somatosensorinės sistemos funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas. Sportininkų autonominės nervų sistemos funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas. Elektromiografija, chronaksimetrija, miotonometrija ir seismografija sporto medicinoje. Sportinė širdis. Širdies dilatacija ir jos nustatymas rentgenologiniu ir echokardiografiniu būdu. Sportininko širdies raumens funkcinė ir patologinė hipertrofija ir jų diagnostika. Elektrokardiografinis sportininko širdies pagrindinių funkcijų tyrimas. Sportininkų širdies automatikos, dirglumo ir laidumo sutrikimai. Sportininko kardiodinamikos tyrimas ir vertinimas, širdies kontraktilinės funkcijos faziniai sindromai. Sportininko hemodinamikos tyrimas, vertinimas, ypatumai ramybėje ir krūvių metu. Sportininkų arterinio kraujospūdžio tyrimas. Hipotenzija, ribinė hipertenzija ir hipertenzija. Fonokardiografija. Širdies tonai ir patologiniai širdies garsai. Širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinės būklės tyrimas ir vertinimas kombinuotu mėginiu. Įsiręžimo mėginiai ir jų reikšmė sporto medicinoje. Sportininkų gyvybinės plaučių talpos, kvėpavimo raumenų ir bronchų praeinamumo tyrimas ir įvertinimas. Plaučių ventiliacijos tyrimas ir vertinimas sportuojant. Dujų difuzijos ir kraujo įsotinimas deguonimi tyrimas ir vertinimas. Sportininkų kvėpavimo sistemos dažnesni susirgimai. Kraujo transportinės ir apsauginės funkcijų pakitimai sportuojant. Miogeninė leukocitozė. Sportininko virškinimo sistemos ypatumai ir pažeidimai. Sportininko šalinimo sistemos ypatumai ir pažeidimai. Sportininkų endokrininės sistemos ypatumai ir pažeidimai. Fizinis darbingumas ir jo nustatymas Harvardo step- testo indeksu. PWC 170 mėginys ir jo duomenų vertinimas. Navaki mėginys. Maksimalaus deguonies sunaudojimo nustatymas ir vertinimas. Medicininė pedagoginė kontrolė, jos uždaviniai ir vykdymo formos.. Medicininės pedagoginės kontrolės formos. Treniruočių ir varžybų krūvio vertinimas tiriant išorinius nuovargio požymius, kūno masę, pulsą, kraujospūdį ir atliekant ortostatinį mėginį. Medicininės pedagoginės kontrolės instrumentiniai tiesioginio registravimo ir biotelemetriniai metodai. Medicininės pedagoginės kontrolės klinikiniai biocheminiai tyrimai: laktato, ureos, neorganinio fosforo ir šarmų- rūgščių pusiausvyros nustatymas ir vertinimas. Medicininė pedagoginė kontrolė papildomų standartinių ir specifinių krūvių metodais. Medicininė pedagoginė kontrolė kartotinių krūvių metu. Sportininkų savistaba kaip sudėtinė medicininės kontrolės dalis. Medicininės kontrolės uždaviniai varžybų metu. Varžybų medicininis aptarnavimas. Varžybų organizavimas pakitusiomis aplinkos sąlygomis. Aklimatizacijos procesai. Medicininės kontrolės ypatumai atvykus į šalto ir šilto klimato sąlygas. Laiko juostų pasikeitimo poveikis sportininko organizmui ir medicininės kontrolės uždaviniai. Kalnuotų vietovių poveikis sportininko organizmui ir medicininės kontrolės uždaviniai. Priešstartinės sportininkų būklės ir medicininės kontrolės uždaviniai. Dopingai ir antidopingo kontrolė. Pagrindinės farmakologinės preparatų grupės p, priskiriamos dopingui. Vaikų, paauglių ir jaunių medicininė kontrolė. Fizinio auklėjimo medicininės grupės. Suaugusių žmonių medicininė kontrolė, jos uždaviniai, medicininių tyrimų apimtis, skirstymas į medicinines grupes. Sportuojančių moterų medicininė kontrolė. Seks kontrolė. Jaunų sportininkų medicininės kontrolės sistema. Medicininiai tyrimai pradinės sportinės orientacijos ir atrankos procese. Sportininkų reabilitacija ir darbingumo atgavimo priemonės. Higieninės atkuriamosios priemonės sporte. Hidroprocedūrų taikymas organizmo funkcijų atkūrime. Masažo taikymas sportininko organizmo funkcijų atkūrimui. Fizioterapinės darbingumo atkuriamosios priemonės sporte. Farmakologinės priemonės sportininko organizmo funkcijų atkūrime, pagrindinės šių preparatų grupės, jų naudojimo taisyklės. Sportininkų ligos ir prepatologinės būklės. Lėtiniai infekcijos židiniai, jų profilaktika. Ūmus ir lėtinis sportininko organizmo pertempimas. Sportininkų pervargimas ir persitreniravimas. Sportininkų traumos, jų išorinės ir vidinės priežastys. Trauminis šokas, jo stadijos, simptomai, profilaktika. Pirminis žaizdos sutvarkymas ir kraujavimo stabdymas. Atramos judesių aparato traumos. Vidaus organų traumos, pirmoji medicininė pagalba. Nervų ir smegenų traumos. Ausų, nosies, gerklės ir akių traumos, pirmoji medicininė pagalba. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies raumens veiklos sutrikimų ir pirmoji medicinos pagalba. Trumpalaikis sąmonės netekimas dėl širdies raumens veiklos sutrikimų ir pirmoji medicinos pagalba. Hipoglikemija sportuojant, jos požymiai, priežastys, pirmoji medicinos pagalba. Šilumos ir saulės smūgiai, jų požymiai, skirtumai ir pirmoji medicininė pagalba. Paskendimas, jo klasifikacija, simptomai, pirmoji medicininė pagalba.
  Medicina, konspektas(62 puslapiai)
  2006-09-19
 • Stafilokokai

  Taksonomija ir klasifikacija. Normali žmogaus kūno mikroflora, oda. Ekologija ir ultrastruktūra. Morfologija. Būdingos (skiriamosios, diferencinės) biologinės savybės. Jautrumas antibiotikams. Antigenai. Patogeniškumo veiksniai. Imunitetas ir jo ypatumai Epidemiologija. Profilaktika. Sukeliamos infekcijos.
  Medicina, referatas(9 puslapiai)
  2006-06-05
 • Stafilokokų ir e coli atsparumo priežastys antimikrobinėms medžiagoms

  Įvadas. Stafilokokai (Staphylococcus). Ešerichija koli (Escherichia coli). Antimikrobiniai faktoriai ir medžiagos. Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms.
  Medicina, kursinis darbas(9 puslapiai)
  2007-04-02
 • Stiklo jonomeriniai cementai

  Įvadas. Istorija. Stiklo jonomerinių cementų klasifikacija. Stiklo jonomerinių cementų savybės. Fluoro išskyrimas. Tirpumas. Biologinis toksiškumas. Terminis laidumas. Šiluminio plėtimosi koeficientas. Stiklo jonomerinių cementų sudėtis. Lipnusis sluoksnis. Stiklo jonomeriniai cementai ir dentino tubulių sekretas. Poliravimas ir estetinis vaizdas. Mikromechaninė jungtis su kompozicinėmis dervomis. Stiklo jonomerinių cementų vartojimas. SJC nevartojami. Įvairios paskirties stiklo jonomeriniai cementai ir jų naudojimas. Stiklo jonomeriniai cementai nenuimamiems protezams fiksuoti. Stiklo jonomeriniai cementai, skirti estetinei restauracijai. Estetinio plombavimo eiga. Stiklo jonomeriniai cementai, sustiprinti metalais. Stiklo jonomerinių cementų pamušalai ir bazės. Stiklo jonomeriniai cementai po kompozicinėmis plombomis. Stiklo jonomerinio cemento silantas endodontijoje. Pregingivinių ertmių plombavimas.
  Medicina, referatas(20 puslapių)
  2006-01-24
 • Stomatognatinės sistemos pokyčiai netekus dantų

  Žmogaus stomatognatinė sistema. Stomatognatinės sistemos pokyčiai netekus dantų. Dantų eilių vientisumo pažeidimas. Funkcionuojančios ir nefunkcionuojančios dantų grupių atsiradimas. Funkcinis periodonto perkrovimas. Dantų eilių deformacija. Dantų, blokuojančių apatinio žandikaulio judesius, funcinis perkrovimas. Kramtymo, kalbos ir estetinių funkcijų pažeidimas. Smilkinkaulio – apatinio žandikaulio sąnario pokyčiai netekus dantų.
  Medicina, referatas(9 puslapiai)
  2006-05-11
Puslapyje rodyti po