Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Šlapimas

Šlapimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Lentelių sąrašas. Paveikslų sąrašas. Profesinės kompetencijos. Santrauka. Summary. Įvadas. Literatūros apžvalga. Šlapimo susidarymas. Šlapimo sudėtis, funkcijos ir savybės. Šlapimo ėminių surinkimo taisyklės. Automatinis šlapimo analizatorius. Mėginio paruošimas. Mėginio tyrimas. Tyrimo rezultatų vertinimas. Šlapimo nuosėdų mikroskopinis tyrimas. Mėginio paruošimas. Mėginio mikroskopavimas. Tyrimo rezultatų vertinimas. Tyrimo automatiniu šlapimo analizatoriumi ir mikroskopu palyginimas. Tyrimo metodika. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Stebėjimo analizė. Šlapimo tyrimų analizė. Išvados.

Ištrauka

Nustatant ligos diagnozę ir vertinant pasirinkto gydymo efektyvumą, klinikinėje medicinoje vis daugiau remiamasi objektyviųjų tyrimų duomenimis. Apie 70 % informacijos gaunama laboratoriniai tyrimais.
Klinikinis šlapimo tyrimas – vienas dažniausiai skiriamų laboratorinių tyrimų. Šlapimo fizinių, cheminių, mikroskopinių savybių pokyčių nustatymas padeda diagnozuoti įvairias patologines būkles. Šlapimo tyrimo medicininės indikacijos:
simptomų, leidžiančių įtarti šlapimo takų infekciją, buvimas ar dinamikos stebėjimas;
neinfekcinių inkstų ligų, pasireiškiančių kaip pirminis ar antrinis sisteminių ligų (pvz.; reumatinių ligų, hipertenzijos, nėštumo toksikozės) įtarimas ar dinamikos stebėjimas;
neinfekcinės postrenalinės patologijos įtarimas ar dinamikos stebėjimas;
cukriniu diabetu sergančiųjų būklės stebėjimas; gliukozurijos nustatymas asmenims, patekusiems į ligoninę skubos tvarka, taip pat nėščiosioms;
tam tikrų metabolinių būklių, pvz.: vėmimo, viduriavimo, acidozės, alkalozės, ketozės ir kt. nustatymas ar dinamikos stebėjimas.

MOKSLINIS NAUJUMAS:
Šio baigiamojo darbo mokslinis naujumas yra tas, kad primą kartą apibendrintas mažiau išanalizuotas klausimas. Medicina sparčiai žengia į priekį ir kartu laboratorijų įranga, naujos technologijos, tyrimų automatiniai analizatoriai tobulėja, o laboratorijų darbuotojams yra lengviau siekti aukštos kokybės ir tikslumo, nustatant tyrimų rezultatus. Mažesnė tikimybė padaryti profesinių klaidų.

TEMOS AKTUALUMAS:

Klinikinis šlapimo tyrimas – vienas dažniausiai skiriamų laboratorinių tyrimų. Su šio tyrimu galima diagnozuoti daugelį inkstų ir šlapimo takų ligų.


TEMA: ANALIZATORIUMI IR MIKROSKOPINIU METODU ATLIEKAMŲ TYRIMŲ PALYGINIMAS
TYRIMO TIKSLAS: palyginti šlapimo analizatoriaus ir šlapimo nuosėdų mikroskopijos tyrimus.

TYRIMO UŽDAVINIAI:
1. Apžvelgti šlapimo sudėtį bei jo savybes.
2. Išanalizuoti šlapimo analizatoriaus metodą.
3. Išanalizuoti šlapimo nuosėdų mikroskopijos metodą.
4. Šlapimo tyrimų palyginimas, atliekant analizatoriaus ir mikroskopijos metodus.

TYRIMO OBJEKTAS: šlapimo analizatoriaus ir šlapimo mikroskopiniai tyrimai.

HIPOTEZĖ: Automatinis ir mikroskopinis šlapimo tyrimas yra papildantys vienas kitą metodai, kuriais galima tiksliau ištirti pacientą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos diplominis darbas
KategorijaMedicina
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis806.48 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slapimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą