Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Mokyklinio amžiaus vaikų mityba (2)

Mokyklinio amžiaus vaikų mityba (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Temos aktualumas. Tyrimo problema. Tyrimo tikslas - įvertinti mokyklinio amžiaus vaikų mitybą. Mitybos istorija. Racionali mityba. Baltymai. Riebalai. Angliavandeniai. Vitaminai. Energijos poreikis. Sveikos mitybos produktai. Mitybos principai. Nesubalansuota vaikų mityba. Valgymo sutrikimai. Valgymo sutrikimo požymiai. Vaikų mitybos įpročiai. Vaikų mitybos problemos. Tyrimo rezultatai, jų analizė ir interpretacija. Tyrimo išvados. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Sveika mityba - sveikatos pagrindas.
" Valgome, tam, kad gyventume, o ne gyvename tam, kad valgytume."
Sokratas
Temos aktualumas
Ši tema yra aktuali tuo, kad Lietuvoje kasmet, nuo nepakankamos mitybos miršta apie 43 000 vaikų. Šią temą, plačiai nagrinėja, daugelis Lietuvos mitybos specialistų: B. Juktonienė ir J. Navickaitė; D, Mikalauskaitė.
Prieš penkis metus, Lietuvos mitybos specialistų, atlikti tyrimai rodo, jog Lietuvos vaikai maitinasi nepakankamai gerai, valgo nekokybišką maistą. Jų mitybos įpročiai priklauso nuo tėvų mitybos. Taigi, mityba yra viena iš svarbiausių ir būtinų vaiko normalaus augimo, fizinės ir psichinės raidos sąlygų.
Bendruomenės slaugytoja, dirbanti įvairaus amžiaus vaikų sveikatos įstaigose, ypatingą dėmesį turi skirti vaikų mitybai. Šį darbą, ji galės atlikti gerai tik tada, kai patarimus pagrįs žiniomis apie vaiko anatominius ir fizeologinius, augimo ir brendimo ypatumus.

Tyrimo problema
Ši tyrimo problema yra labai aktuali man , nes auginu mažą dukrytę, todėl didelį dėmesį skiriu jos mitybai. Todėl manau, kad didelį dėmesį vaikų mitybai turi skirti ne tik bendruomenės slaugytoja, mokymo įstaigos, bet ir tėvai. Šis didelis dėmesys vaikų mitybai turi būti nuo pat mažens, nes formuojasi mitybos įpročiai, nuo kurių priklauso vaiko fizinis ir protinis vystymasis. Tinkama mityba kaip ir sveikatos pagrindas, turi įtakos tolesniai vaiko raidai, jo darbingumui, taip pat žmogaus gyvenimo trukmei. Todėl labai svarbu, kad tėvai turėtų pakankamai žinių apie sveiką mitybą, nes vaikas pradėdamas eiti į mokyklą, maistą pradeda pasirinkti pagal draugų mėgiamą maistą. Jei vaikas maitinsis netinkamai, susilpnės imunitetas ir jis pradės sirgti įvairiomis ligomis. Jei vaikai maitinsis sveikai, bus sveiki ir stiprūs, nes racionali mityba yra sveikatos pagrindas, taip teigia, daugelis mitybos mokslininkų.
Ši tema atitinka mano pasirinktai, bendruomenės slaugos, specializacijai.
Tyrimo tikslas -įvertinti mokyklinio amžiaus vaikų mitybą.
Tyrimo uždaviniai:
1. Įvertinti ar mokyklinio amžiaus vaikai maitinasi racionaliai;
2. Įvertinti slaugytojos vaidmenį, mokant sveikos gyvensenos;
3. Išsiaiškinti mokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročius;
4. Palyginti literatūrinę dalį su gautų tyrimų rezultatais.

Tyrimo objektas
Mokyklinio amžiaus vaikų mityba.
Tyrimo hipotezė
Mokyklinio amžiaus vaikų mityba yra racionali.
Tyrimo metodika ir organizavimas
Siekiant įvertinti N - mokyklos, mokyklinio amžiaus vaikų mitybos ypatumus, buvo sudaryta orginali anoniminė anketa, kurioje dalyvavo 100 atsitiktinai pasirinkti mokyklinio amžiaus vaikai. Tyrimo laikas 04 05 – 05 20. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos diplominis darbas
KategorijaMedicina
TipasDiplominiai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis283.13 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2000 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokyklinio amziaus vaiku mityba (2) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą