Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Pirminės sveikatos priežiūros organizavimas ir reformos kryptys

Pirminės sveikatos priežiūros organizavimas ir reformos kryptys

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pirminės sveikatos priežiūros samprata, jos turinys. Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijos pirminei sveikatos priežiūrai plėtoti. Pirminės sveikatos priežiūros būklė Lietuvoje, jos problemos. Pirminės sveikatos priežiūros reformos krytys, įstatyminė bazė. Šeimos medicinos institucijos būtinosios sąlygos. Žmogiškieji, finansiniai, ir kiti ištekliai. Pirminės sveikatos priežiūros organizavimas Lietuvoje sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo ir sveikatos sistemos plėtros 2007–2015 metų kontekste. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu labai dažnai yra kalbama apie sveikatos priežiūros reforma, jos kryptis. Diskutuojama praeito dešimtmečio reforma, kas buvo padaryta ar tai buvo efektyvu, kokios pagrindinės problemos. Numatomojoje naujoje reformoje daug dėmesio skiriama yra pirminei sveikatos priežiūros reformai. Pasirinkau šią temą, kad pastudijuočiau plačiau, kas ir kaip planuojama artimiausiu laiku keisti pirminėje sveikatos priežiūroje grandyje, taip pat kokių tikslų siekiama.
Sveikatos priežiūros sistema - tai visas personalas, privačios ar valstybinės institucijos ir valdymo įstaigos, įranga ir patalpos, kurių funkcijos yra ligų profilaktika, ligonių priežiūra ir šalies gyventojų sveikatos laidavimas.
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) veikla organizuojama šiais lygiais:
1) savivaldybių;
2) apskričių;
3) valstybės.
Skiriami šie LNSS sveikatos priežiūros lygiai:
1) pirminis (pirminė sveikatos priežiūra);
2) antrinis (antrinė sveikatos priežiūra);
3) tretinis (tretinė sveikatos priežiūra).
Savivaldos vykdomosios institucijos organizuoja pirminę asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrą. Pirminės sveikatos priežiūros organizavimo tvarką nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija [2].

Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos (PSP) - tai nespecializuota kvalifikuota asmens sveikatos priežiūra ir psichinės sveikatos priežiūra, teikiama ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ) [14].
Pirminę sveikatos priežiūra ir visuomenės sveikatos priežiūrą organizuoja savivaldybės ir yra atsakingos už PSP paslaugas savo gyventojams [16].
Jau 1978 m. Alma-Atos konferencijoje buvo priimta pirminės sveikatos priežiūros (PSP) koncepcija teigianti, kad pirminė sveikatos priežiūra yra esminė (pagrindinė) sveikatos priežiūra, paremta praktiniu, moksliniu patyrimu, socialiai priimtinais metodais ir technologijomis, kurios padaro ją prieinama individams ir šeimoms bendruomenėje ir teikiama bendruomenei ir šaliai priimtinais kaštais.
PSP turi pasirūpinti kompleksine sveikatos pagalba asmenims, šeimai, bendruomenei. Antrinės ir tretinės sveikatos tarnybos turėtų vaidinti pagalbinį vaidmenį, atlikdamos tik tas diagnostines ir terapines procedūras, kurios yra specializuotos arba labai brangios ir neprieinamos PSP grandžiai. PSP turėtų išspręsti 80% sveikatos problemų [16]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.34 KB
Autoriuskatute
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasMindaugas Jankūnas
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVisuomenės sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmines sveikatos prieziuros organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Mindaugas Jankūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą