Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo

Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos ir santrumpos. Opaligės samprata mokslinėje literatūroje. Opaligė. Opaligės atsiradimo priežastys. Opaligės patologija, klinika ir diagnostika. Opaligės eiga, komplikacijos ir gydymas. Opaligės recidyvų profilaktika. Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo, teorinis aspektas. Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, sveikatos mokymas. Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo. Sveika mityba ir sveika gyvensena-efektyvi profilaktikos priemonė prieš opaligę. Bendruomenės slaugytojo prevencinės veiklos, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo, tyrimas. Tyrimo pagrindimas. tyrimo charakteristika. tyrimo rezultatų analizė. tyrimo rezultatų apibendrinimas. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Temos aktualumas. Opaligė-lėtinė recidyvuojanti organizmo liga. Opaligė yra paplitusi visame pasaulyje. Daugelyje šalių 5-10% gyventojų bent vieną kartą per gyvenimą diagnozuota skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Europoje kliniškai opaligė diagnozuojama 2-3% gyventojų. Lietuvoje apie 70-80% vyresnio amžiaus žmonių yra užsikrėtę Helicobacter pylori bakterija. Ši bakterija daugiau kaip 95% atvejų sukelia dvylikapirštės žarnos opaligę ir daugiau kaip 80% -skrandžio opaligę.
Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės santykis yra 1:7. Vyrams dvylikapirštės žarnos opos išsivysto 3-4 kartus, o skrandžio 2-3 kartus dažniau nei moterims. 10-20% atvejų ligonių būna kombinuotos skrandžio dvylikapirštės žarnos opos. Moterims opaligės tikimybė labai padidėja po menopauzės. Didėja pagyvenusių žmonių sergamumas opalige. Mirštamumas nuo skrandžio opos sukeltų komplikacijų (dažniausiai kraujavimo ir perforacijos) yra 0,6-7,1 /100 000, o dėl dvylikapirštės žarnos opų sukeltų komplikacijų yra 0,2-9,7/ 100 000 gyventojų. Tarp kraujuojančių iš opos miršta apie 10% ligonių. Rizika mirti nuo opaligės komplikacijų padidėja 10 kartų, sulaukus 75 m. amžiaus.
Opaligės atsiradimas yra sudėtingas, jame dalyvauja daug veiksnių. Ilgą laiką pagrindinis vaidmuo buvo skiriamas pusiausviros tarp skrandžio gleivinę agresyviai veikiančių ir saugančių jėgų sutrikimui.
Svarbiausios opaligę sukeliančios priežastys yra Helicobacter pylori (H. pylori), vartojamas dažnai aspirinas ir nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NPV).
Tiriamasis objektas. Bendruomenės slaugytojo prevencinė veikla, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo.
Darbo tikslas. Išanalizuoti bendruomenės slaugytojo prevencinę veiklą, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti opaligės sampratą, mokslinėje literatūroje, medicininiu požiūriu.
2. Išnagrinėti bendruomenės slaugytojo prevencinę veiklą, siekiant išvengti opaligės paūmėjimo.
3. Ištirti bendruomenės slaugytojo prevencinę veiklą, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo.
Darbo autorius kursiniame darbe gina šias kompetencijas:
• Gebėti vertinti bendruomenės sveikatą (fizinę, emocinę, socialinę).
• Įgyvendinti bendruomenės sveikatos slaugą.
• Plėtoti bendruomenės slaugą.
• Išmanyti ir vertinti grėsmingas gyvybei patologines organizmo būkles ekstremaliose situacijose.
• Gebėti teikti ir organizuoti neatidėliotiną medicinos pagalbą įvairiose amžiaus tarpsniuose.
Darbo metodai:
• Darbas atliktas analizuojant mokslinę literatūrą ir informacinius šaltinius, norint pateikti opaligės sampratą, apžvelgiant prevencinę bendruomenės slaugytojo veiklą, siekiant išvengti opaligės paūmėjimo.
• Atlikta anketinė apklausa, kuri taikyta norint išsiaiškinti pacientų sergančių opalige ir bendruomenės slaugytojo prevencinės veiklos ypatumus, siekiant išvengti opaligės paūmėjimo.
Tyrimo charakteristika: Tyrimas atliktas Vš.Į Utenos pirminės sveikatos priežiūros centre -gegužės mėn.. Apklausai atlikti buvo gautas gydymo įstaigos administracijos sutikimas. Atliekant tyrimą buvo laikomasi etikos principų. Tyrime dalyvavo sergantys opalige respondentai. Prieš tyrimą visi respondentai gavo išsamią informaciją apie tyrimo eigą, tikslą, uždavinius ir duomenų panaudojimą. Tyrimo metu buvo išdalinta 40 anketų. Respondentai atsakė raštu į pateiktus anketoje klausimus. Anketinė apklausa yra anoniminė. Šis tyrimo metodas patogus tuo, kad respondentai į klausimus atsakė ir iškarto buvo gražintos anketos. Tyrimo tikslas buvo pasiektas.
Darbo struktūra ir apimtis: darbas susideda iš santraukos, įvado ir trijų dalių. Pirmoje dalyje aptariame opaligės sampratą literatūroje. Antroje dalyje-bendruomenės slaugytojo prevencinės veiklos ypatumai, siekiant išvengti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės paūmėjimo, teorinis aspektas. Trečioje dalyje- tyrimo eiga, rezultatai ir jų apibendrinimas. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, rekomendacijos, naudota literatūra ir informaciniai šaltiniai, priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis337.56 KB
Autorius6angelas9
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLubienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendruomenes slaugytojo prevencine veikla [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą