Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Ampulių užpildymo būdai

Ampulių užpildymo būdai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Istorija. Farmacinis vartojimas. Pasiruošimas užpildyti ampules. Ampulių pildymas. Ampulių pildymas vakuuminiu būdu. Ampulių pildymas švirkštiniu būdu. Ampulių pildymas garų kondensaciniu būdu. Technologinė įranga. Išvados.

Ištrauka

Farmacijos pramonei vystantis, tobulėja ir vaistų talpyklos. Joms kintant nekinta reikalavimas, kad jos užtikrintų vaisto kokybę, saugumą, stabilumą ir apsaugotų nuo fizinių, klimatinių, cheminių bei biologinių veiksnių. Skiriamos vidinės ir išorinės vaisto pakuotės. Labai svarbu, kad pirminė pakuotė nesąveikautų su vaistu. Antrinė pakuotė yra svarbesnė produkto išvaizdai, taip ji teikia informaciją apie vaistą ir jo vartojimą.
Injekciniai preparatai yra tiekiami vienadozėmis arba daugiadozėmis talpyklomis. Į daugiadozes talpyklas talpinamos kelios vienodos koncentracijos parenteralinio vaisto dozės, kurias paimti iš talpyklos galima, išsaugant joje esančio preparato sterilumą. Vienadozėje talpykloje yra parenteralinio vaisto kiekis , kurį galima suvartoti vienu kartu. Toks preparatas gali būti pakuojamas į ampules, flakonus ar švirkštus [1]. Šiame darbe aptarsime ampules ir jų užpildymo būdus.

Ampulė – tai maža stiklinė talpyklė, kuri po pripildymo yra užlydoma ir dažniausiai naudojama poodiniams injekciniams tirpalams. Kituose šaltiniuose randamas ir toks ampulės apibrėžimas: ampulė- tai maža hermetiškai uždaroma stiklinė talpyklė steriliems skysčiams tinkantiems injekcijoms [3].

2.Istorija
Senovėje ampulės buvo vartojamos laikyti mažam žmogaus kraujo pavyzdžiui po mirties. Šios ampulės buvo laidojamos kartu su juo daugelyje krikščionių katakombų. Is pradžių buvo tikima , kad tik kankiniai buvo taip laidojami , bet iš tikrųjų tai buvo plačiai paplitusi tradicija.
Sainte Ampoule
Gerai žinoma yra ampulė, kurioje buvo laikomas prancūzų monarchų karūnavimo aliejus. Aliejus tariamai keliavo nuo frankų karaliaus Klovio laikų, buvo laikomas Reimso katedroje. Revoliucijos metu, 1793 metais ampulė buvo sudaužyta revoliucionierių, tačiau dalis buvo išsaugota ir buvo panaudota Čarlzo X karūnavimui. [5].

3.Farmacinis vartojimas
Modernios ampulės yra dažniausiai vartojamos poodiniams injekciniams tirpalams ar didelio grynumo cheminėms medžiagoms , kurios turi būti apsaugotos nuo oro, laikyti . Stiklinės ampulės yra pagamintos iš I tipo borosilikatinio stiklo. Jos yra hermetiškai uždarytos užlydant ir yra gaminamos su įrėžiu aplink kaklelį. Ampulės atidaromos , nulaužiant kaklelį įrėžimo vietoje. Po ampulės atidarymo tirpalas yra filtruojamas , kad pašalinti bet kokius stiklo gabalėlius , kurie įkrito į tirpalą atidarant ampulę [1]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos kursinis darbas
KategorijaMedicina
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis385.32 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVelžienė
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasFarmacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ampuliu uzpildymo budai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Velžienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą