Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Narkotikų paplitimas moksleivių tarpe

Narkotikų paplitimas moksleivių tarpe

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Tikslas - Nustatyti narkotikų paplitimą moksleivių tarpe. Narkotikų ir narkomanijos samprata. Narkotikai mokyklose. Priklausomybės nuo narkotinių medžiagų priežastys. Narkotikų rūšys ir jų poveikis. Sergamumas narkomanija. Kaip atpažinti narkotikus vartojantį asmenį. Pagalba priklausomam nuo narkotikų asmeniui. Prevencijos programos. Tyrimo organizavimas ir metodika. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodai. Tyrimo eiga. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Narkotikai daugelyje pasaulio šalių kelia didelį susirūpinimą dėl jų neigiamo poveikio žmonių sveikatai, nusikalstamumui, ekonomikai, dorovei. Pastaruoju metu vis daugiau mokyklinio amžiaus jaunimo vartoja medžiagas, sukeliančias priklausomybę. Priklausomybę sukeliančių medžiagų grupei priklauso nelegaliai vartojami narkotikai. Tai hašišas, marihuana, amfetaminai, kokainas, heroinas, ecstasy ir LSD.

Svaigalai žmonijai nėra naujas dalykas. Jie buvo vartojami visais laikais ir visame pasaulyje, vaidino svarbų vaidmenį apeigose bei iškilmėse, padėdavo atsipalaiduoti, skatindavo jausmingumą, gerindavo savijautą, gydė kūno bei dvasios ligas. Nepaisant suvaržymų ir apribojimų, atsirasdavo mėgėjų, kurie žaisdami su svaigalais nueidavo per toli, nebesivaldydavo ir rizikuodami prarasdavo sveikatą ir net gyvybę. Jie virsdavo svaigalų aukomis, o svaigalai – narkotikais. (V.Banaitis, O.Davidonienė, 2001)

Narkotikai. Tas žodis visai neseniai mums reiškė kažką tolimą, svetimą, nieko bendra neturintį su mūsų gyvenimu, su mūsų aplinka. Lyg tolimas aidas mus pasiekdavo žinios, kad kažkur yra keistuolių, kurie save linksmina hašišu, marihuana ar dar kokiu kvaišalu. Praradę protą daro nusikaltimus, žudo. Aguonos, kanapės buvo žinomi kaip kulinarijoje vartojami augalai. Šie augalai gana dažnai minimi ir lietuvių tautosakoje. Šiandien mes jau baigiame tai užmiršti ir, išgirdę kalbant apie aguonas ar kanapes, pirmiausia pagalvojame apie narkotikus. Ir, deja, tenka pripažinti, kad tai nėra vieninteliai narkotikai, paplitę šiuo metu Lietuvoje. Vis dažniau išgirstame apie amfetaminus, LSD, ecstazi, heroiną, kokainą. Ir nors pastarieji narkotikai nėra kol kas labai "populiarūs" Lietuvoje, tačiau jie tokiais taps, jei žmonės, ypač jaunimas, laiku nesuvoks jų žalos. (R.Avulis, K.Kuchalskis, 1996)

Po didelių permainų, sugriuvus sienoms, narkotikai atkeliavo ir į Lietuvą. Narkotikų prekeiviams atsirado nauja dirva rinkai ir tranzitui. Specialistai teigia, kad taip neseniai atkeliavę narkotikai jau renka savo derlių. Kasmet Lietuvoje nuo narkotikų miršta 250-300 žmonių. Lietuvoje narkomanija gal kiek mažiau išplitusi negu kaimynėse valstybėse. Pirmoji narkotikų banga buvo pastebėta 7-ojo dešimtmečio viduryje kaip hipių judėjimo atgarsis. Antrąkart paklausa padidėjo, kai buvo pradėtas gaminti naminis herojinas. Trečiasis – atkūrus nepriklausomybę, kai atsivėrė sienos, išaugo tranzitas iš rytų. (O.Kuorienė, 2002)

9
Narkomanija – didelė problema. Tai ne tik moraliniai, bet ir ekonominiai nuostoliai šaliai. Svarbu sustabdyti jos plitimą. Parengta, patvirtinta ir vykdoma nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa. Vienas jos tikslų – sumažinti narkotinių medžiagų vartojimo tarp vaikų ir jaunimo paplitimą, vykdyti prevencinį darbą. Šiame veiklos bare turi aktyviai dalyvauti visi, kas dirba su vaikais ir jaunimu, o ypač slaugytojai. Mokykla turi ne tik suteikti moksleiviams žinių apie narkotikus, jų vartojimo riziką, pasekmes, bet ir formuoti įgūdžius atsispirti socialiniam spaudimui vartoti įvairius narkotikus, pasakyti tvirtą "NE". (M.Černiauskienė, 2000)

Tezės:
Narkotikai – tai medžiagos, pakeičiančios organizme vykstančius cheminius procesus, sutrikdančios natūralią proto ir jausmų pusiausvyrą, sukeliančios psichinę ir fizinę priklausomybę.
Narkomanija – liga, kuri reiškiasi įpročiu nuolat vartoti narkotikus.
Narkomanas – žmogus, nuolat vartojantis narkotikus, priklausomas nuo jų, sergantis narkomanija.

Tema: Narkotikų paplitimas moksleivių tarpe

Tikslas - Nustatyti narkotikų paplitimą moksleivių tarpe.

Uždaviniai:
1. Pateikti narkotikų ir narkomanijos sampratą.
2. Išaiškinti narkotikų vartojimą ir paplitimą mokyklose.
3. Išaiškinti narkotikų vartojimo priežastis, vartojimo būdus.
4. Sužinoti ar mokykloje pakankamai suteikiama informacijos apie narkotikus ir narkotikų vartojimo pasekmes.

Tyrimo objektas: Narkotikų paplitimas moksleivių tarpe.

Tyrimo metodas - Anketinė apklausa.

Hipotezė – Moksleivių žinios apie psichotropinių medžiagų žalą organizmui ir sveikatai yra nepakankamos.

Šiame darbe bus parodytos šios bendrosios praktikos slaugytojos profesinės kompetencijos:
1. Gebėjimas vertinti bendruomenės sveikatą;
2. Bendruomenės sveikatos slaugos įgyvendinimas;
3. Bendruomenės slaugos plėtojimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-15
DalykasMedicinos diplominis darbas
KategorijaMedicina
TipasDiplominiai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis355.72 KB
AutoriusAgnieska
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasReda Tarbūnienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotiku paplitimas moksleiviu tarpe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 39 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Reda Tarbūnienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą