Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Streptococcus agalactiae išskyrimo iš patologinės medžiagos aspektai

Streptococcus agalactiae išskyrimo iš patologinės medžiagos aspektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: nustatyti streptokoko agalactiae išskyrimo iš patologinės medžiagos aspektus. Žmogaus kūno mikroflora. Streptokoko Agalactiae charakteristika. Tiriamosios medžiagos apžvalga. Tiriamoji medžiaga iš pūlingų eksudatų. Tiriamoji medžiaga iš moterų lyties takų. Tiriamoji medžiaga šlapimas. Tiriamos medžiagos ėmimas, laikymas ir transportavimas. Pūlingų eksudatų paėmimas. Moters lyties takų išskyrų paėmimas. Šlapimo paėmimas . Mikrobiologinio tyrimo eiga. Pūlingų eksudatų mikroskopija. Moters lyties organų išskyrų mikroskopija. Šlapimo mikroskopija. Dažymas Gramo būdu. Pūlingų eksudatų, žaizdų ir abscesų išsėjimas. Moters lyties organų išskyrų išsėjimas. Šlapimo išsėjimas. Mikroorganizmo identifikavimo testai. Atsparumo antibiotikams nustatymas. Rezultatų interpretacija. Tyrimo metodika. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodai. Tyrimo eiga. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. S. agalactiae mikrobiologinių tyrimų metodikų, tyrimo rezultatų analizė ir apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Streptococcus agalactiae (S. agalactiae) pirmą kartą aprašytas XIX a. pabaigoje, ilgą laiką buvo žinomas kaip galvijų mastito sukėlėjas. 1933 m. Lancefield paskelbė β hemolizinių streptokokų klasifikaciją, leidusią atskirti A grupės streptokokus (Streptococcus pyogenes), dažniausius to meto pogimdyminės infekcijos sukėlėjus, nuo B grupės streptokokų (Streptococcus agalactiae), kurie pirmą kartą moterų makštyje buvo nustatyti 1935 m. Iš pradžių buvo manoma, jog S. agalactiae yra simbiotinis mikroorganizmas, tačiau 1938 m. Fry aprašyti trys mirties dėl S. agalactiae sukelto sepsio atvejai atkreipė dėmesį į šį mikroorganizmą, kaip į grėsmingą žmonių infekcijos sukėlėją. Vėliau naujagimių infekcija ne kartą buvo siejama su šiuo mikroorganizmu. Apie 1970 m. padidėjus naujagimių infekcijų dažnumui ir skirtingiems autoriams paskelbus, jog S. agalactiae yra dažniausias naujagimių sepsio sukėlėjas, dabar visame pasaulyje yra vykdoma nėščiųjų patikra dėl šio mikroorganizmo 35-37 neštumo savaitę. Taikant šią metodiką, S. agalactiae infekcijos dažnis akivaiždžiai sumažėjo. Moterims nėštumo metu, kurioms buvo išskirtas S. agalactiae, prieš gimdymą suleidžiami antibiotikai, o po gimdymo patikslinama ar naujagimis neužsikretė šią infekciją gimdymo metu [7].
S. agalactiae sudaro normaliąją žmogaus mikroflorą, yra randamas virškinimo trakte, gali kolonizuoti viršutinuose kvėpavimo takuose, makštyje [10]. Kolonizacija taip pat pastebima žaizdose ir minkštuosese audiniuose [7].
Taigi S. agalactiae gali sukelti infekciją moterims nėštumo metu ir pogimdyminiu laikotarpiu ir vyresnio amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims.
Todėl šio baigiamojo darbo tikslas yra: nustatyti streptokoko agalactiae išskyrimo iš patologinės medžiagos aspektus.

Uždaviniai:
1. Pateikti S. agalactiae charakteristiką.
2. Išanalizuoti iš kokios patologinės medžiagos dažniausiai išskiriamas S. agalactiae.
3. Išnagrinėti S. agalactiae mikrobiologinio tyrimo ypatumus pagrindžiant identifikacinių testų įvairovę ir pasirinkimą.

Tyrimo objektas: S. agalactiae išskyrimo iš patologinės medžiagos aspektai.
Hipotezė: Greičiausiai ir patikimiausiai S. agalactiae identifikuojamas mini API sistema. Šiai hipotezei patvirtinti pasirinkti tyrimo metodai: literatūros analizė; mikrobiologinių tyrimų metodikų analizė; statistinių duomenų analizė. Tiriamųjų imtį sudarė 4645 mikrobiologiniai pūlių, šlapimo ir moters išskyrų iš lytinių takų ėminiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos diplominis darbas
KategorijaMedicina
TipasDiplominiai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis6.28 MB
AutoriusIvanas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Kazlauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word  S agalactiae isskyrimo is patologines medziagos aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Kazlauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą