Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Gyvenimo kokybė

Gyvenimo kokybė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas į gyvenimo kokybę. Gyvenimo kokybės sąvokos istorija. Gyvenimo kokybės sąvoka. Gyvenimo kokybės (GK) tyrimų medicinoje priežastys. Gyvenimo kokybės (GK) tyrimų instrumentai ir metodikos. Bendriniai (generiniai) instrumentai. Specifiniai instrumentai. Specifiniai sričiai instrumentai. Naudos Gyvenimo kokybės (GK) instrumentai. Individualizuoti GK tyrimo instrumentai. Tyrėjo ir tiriamojo vaidmuo bei instrumento parinkimas. Gyvenimo kokybės tyrimai Lietuvoje. Gyvenimo kokybės tyrimų praktinė reikšmė ir perspektyvos.

Ištrauka

1. Įvadas į gyvenimo kokybę
Pastaraisiais dešimtmečiais nuolat didėja medicinos visuomenės susidomėjimas gyvenimo kokybės (GK) tyrimais. Prieš 20 metų GK tyrusius mokslininkus domino tik atskiros pacientų grupės, pvz.: sergantys paskutinėmis vėžio stadijomis, fizinės negalios ir psichikos ligoniai. GK dabar daugelyje medicinos sričių tapo tokia pat mokslo tiriama tema, kaip sergamumas arba mirštamumas .
2. Gyvenimo kokybės sąvokos istorija
Apie gyvenimo pilnatvę, žmogaus laimę savo veikaluose kalbėjo graikų filosofai, tarp jų ir Aristotelis (384–322 pr. Kr.). Visuomenės raidoje gyvenimo ir jo kokybės samprata visada buvo aktualios rašytojams ir filosofams.
GK terminas pirmą kartą buvo pavartotas A. C. Pigou knygoje apie ekonomiką ir gerbūvį 1920 metais, tačiau susidomėjimo šis naujas terminas nesukėlė ir buvo pamirštas iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Maždaug tuo pat metu PSO išplėtė sveikatos apibrėžimą, įtraukdama į jį fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės sąvokas. Tai sukėlė diskusijas, ar sveikatą būtų galima išmatuoti. Aštuntojo dešimtmečio viduryje JAV sociologai pradėjo įvairių gyventojų grupių GK tyrimus, kurių metu tyrinėjo tokių veiksnių, kaip išsilavinimas, sveikata, šeima, darbas, aplinka ir materialinės sąlygos, įtaką žmonių gerovei. Per paskutinius du dešimtmečius GK tyrimai užima svarbią vietą medicininių tyrimų tarpe.
3. Gyvenimo kokybės sąvoka
Gyvenimo kokybės apibrėžimas iki šiol yra diskusijų objektas. Jei sveikata apibūdinama kaip fizinė, psichinė ir socialinė gerovė, tai liga pažeidžia visa tai. GK kiekvienas gali apibrėžti savaip. Dažniausiai ji apibūdinama taip:
• Gera sveikata;
• Vaikai;
• Tarpusavio supratimas šeimoje;
• Darbas;
• Materialinė gerovė;
• Artimi ryšiai sutuoktiniu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedicinos namų darbas
KategorijaMedicina
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.41 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvenimo kokybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą