Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Medicinos konspektai

Medicinos konspektai (92 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vaistai. Vaistų žala ir nauda

  Kokia vaisto formą geriau pasirinkti. Kaip sumažinti vaistų nepageidaujamą poveikį organizmui. Klausimai apie vaistų naudą ir žalą.
  Medicina, konspektas(4 puslapiai)
  2005-06-08
 • Vaistiniai augalai (2)

  Rausvažiedė ežiuolė. Paprastasis šaltekšnis. Medėjantysis alavijas. Vienapiestė gudobelė. Paprastoji sukatžolė. Paprastoji bitkrėslė. Dėmėtasis rūgtis. Paprastoji takažolė. Dviskiautis ginkmedis. Botaninis augalo pavadinimas. Sinonimai. Šeima. Liaudiški pavadinimai. Aprašymas. Paplitimas. Vaistinė žaliava. Veikliosios medžiagos. Panaudojimas. Kontraindikacijos. Preparatai.
  Medicina, konspektas(7 puslapiai)
  2006-05-16
 • Vandens įtaka žmogaus sveikatai

  Įvadas. Magnetinis vanduo, aktyvuotas vanduo, rūgštins vanduo, šarminis vanduo, sidabringas vanduo, mineralinis vanduo.
  Medicina, konspektas(4 puslapiai)
  2006-09-27
 • Visuomenės psichikos sveikata

  Tarptautinė ligų klasifikacija TLK-10. Visuomenės psichikos sveikatos ryšys su kitomis sritimis. Proto sveikata. Psichikos sveikatą bloginantys faktoriai. Proto sveikatos sutrikimai. 5 žvaigždučių sveikatos priežiūros specialistas. Prevencijos samprata ir lygiai. Rizikos faktoriai. Apsauginiai faktoriai. Šiuolaikinis požiūris į psichikos sveikatą. Socializacijos sutrikimų prevencija. Priklausomybių prevencija. Savižudybių prevencija. Prievarta (smurtas) kaip visuomenes sveikatos problema. Stigma ir psichikos sveikata.
  Medicina, konspektas(11 puslapių)
  2005-12-17
 • Visuomenės sveikata (2)

  Visuomenės sveikatos samprata, koncepcijos ir jų raida. Holistinis požiūris į visuomenės sveikatą. Visuomenės sveikatos veiksniai. Sveikatos vertinimas ir matavimas Testas. Visuomenės sveikata Lietuvoje ir užsienyje. Visuomenės sveikatos strategija. Visuomenės sveikatos ugdymas. Sveika gyvensena ir aktyvus darbas.
  Medicina, konspektas(5 puslapiai)
  2006-03-02
 • Vitaminai (10)

  Vitaminai. Vitaminų funkcijos. Vandenyje tirpūs vitaminai. Biologinė reikšmė. Vitamino trūkumas. Maisto šaltiniai. Paros dozė. Antivitaminai.
  Medicina, konspektas(12 puslapių)
  2007-03-06
 • Vitaminai (4)

  Vitaminai. Mineralai. Vitaminas A, Vitaminas D, Vitaminas E, Vitaminas K, Vitaminas B1, Vitaminas B2, Vitaminas B3, Vitaminas B6, Vitaminas B12, Vitaminas PP, Folio rūgštis, Vitaminas H, Vitaminas C, Kalcis, Fosforas, Magnis, Geležis, Jodas, Cinkas: Šaltiniai; Poveikis organizmui; Poreikis; Vitamino stoka; Perteklius; Patarimas; Svarbu. Rekomenduojamos leistinos vitaminų dozės per dieną. Kritiniai laikotarpiai vaiko gyvenime, kai reikia ypač rūpintis jo sveikata. Kaip ruošti ir kaip laikyti maisto produktus.
  Medicina, konspektas(20 puslapių)
  2005-10-26
 • Vitaminai (6)

  Vitaminai mitybos programoje. Vitaminų funkcijos. Vitaminų vaidmuo organizme. Vitaminų šaltiniai ir poreikis per parą. Į vitaminus panašios medžiagos.
  Medicina, konspektas(4 puslapiai)
  2006-01-30
 • Žindymas

  Apie žindymą iš teorinės pusės. Kodėl mamos žindo? Žindymas saugo nuo ligų. Žmogaus piene yra visos kūdikiui reikalingos maisto medžiagos. Žindymas suartina mamą ir vaiką. Apie žindymą iš praktinės pusės. Ligoninė ir gimdymo palydovai. Gyvenimo stiliaus pasirinkimas. Žindymas po cezario pjūvio. Žindymo pozos po Cezario pjūvio. Vaistai ir komplikacijos.
  Medicina, konspektas(8 puslapiai)
  2005-06-27
 • Žmogaus psichofiziologiniai atstatomieji procesai

  Sveikatos sąvoka, jos pasireiškimai, sudėtinės dalys ir mokėjimas ją valdyti. Kas tikrai yra sveikata? Pirminė, antrinė ir tretinė sveikatos profilaktika. Psichofiziologija. Aplinkos supratimas, jos sudėtinės dalys ir poveikis sveikatai. Nervų sistema, jos dalys ir pagrindinės funkcijos. Autonominė nervų sistema, struktūra, jos mediatoriai, funkcijos pasireiškimai. Fiziologinių procesų tyrimo metodai. Endokrininė sistema, jos struktūra, pagrindinės ašys ir jų funkcijos. Streso hormonai, jų veikimas. Miegas, jo struktūra, reguliacija, jo atstatomoji reikšmė. Širdies ir kraujagyslių sistema: fiziologija, reagavimo mechanizmai. Kvėpavimo sistema: fiziologija, valdymo reikšmė sveikatai. Fizinis aktyvumas, judesių organizacija, ritmo reikšmė. Fizinis aktyvumas, svarba sveikatai, įvertinimas. Kraujas, jo sudėtinės dalys, normų reikšmė palaikant sveikatą. Reproduktyvinė funkcija, jos valdymas. Mitybos sudėtinės dalys ir reikšmė sveikatos atstatyme. Konservantai. Organizmo reakcijos, jų ypatumai ir dėsningumai. Orientacinės reakcijos ir autonominė sistema. Gynimo reakcijos ir autonominė sistema. Bioritmai (paros, sezoniniai), įtaka sveikatai, jų faktoriai. Stresas: teorija, mechanizmai, ypatumai, įtaka sveikatai. Stresas: jo padarinių šalinimas, prevencija. Bendravimas, jo reikšmė palaikant sveikatą. Įsitikinimai ir vertybės, kokia jų reikšmė sveikatai. Aplinkos gydomieji faktoriai.
  Medicina, konspektas(20 puslapių)
  2009-05-05
 • Žmogaus sandara. Pirmoji pagalba

  Bendroji žmogaus organizmo apžvalga. Konstitucija. Norma, variacijos, anomalijos. Svarbiausi periodai: Žmogaus vystymasis. Kūno dalys. Pagrindinės organų sistemos. Svarbiausios funkcijos. Žmogaus judamasis aparatas. Griaučiai. Žmogaus kaulų jungtys. Žmogaus raumenų klasifikacija. Žmogaus kraujo apytakos ir kvėpavimo organų sistemos. Žmogaus virškinimo organų, šlapimo šalinimo ir lytinių organų sistemos. Žmogaus nervų sistema, jutimo organai ir analizatoriai. Pirmoji pagalba. Aseptika, antiseptika. Pirmosios pagalbos uždaviniai. Aseptikas. Žaizdos. Tvarstymo pagrindai. Kaulų, sąnarių ir raumenų traumos. Sąnarių raiščių patempimas. Išnirimai. Kaulų lūžiai. Krūtinės traumos. Uždarosios krūtinės ląstos traumos. Atvirosios krūtinės ląstos traumos. Širdies sutrenkimo ir sumušimo požymiai. Kiauriniai širdies sužeidimai. Spontaninis pneumotoraksas. Uždarasis spontaninis pneumotoraksas. Ventilinis pneumotoraksas. Atdarasis spontaninis pneumotoraksas. Spontaninio pneumotorakso požymiai. Pirmoji pagalba. Pilvo traumos. Uždarosios pilvo traumos. Atvirosios pilvo traumos. Pirmoji pagalba. Galvos ir stuburo traumos. Galvos smegenų traumos. Galvos smegenų sukrėtimas. Galvos smegenų sumušimas. Galvos smegenų suspaudimas. Kaukolės pamato lūžis. Pirmoji pagalba. Stuburo traumos. Kaklinės stuburo dalies sužalojimai. Pirmoji pagalba. Krūtininių ir juosmeninių stuburo slankstelių sužalojimai. Pirmoji pagalba. Trauminis šokas. Trauminiai šokai. Pirmoji pagalba kraujuojant. Pirmoji pagalba kai kurių apsinuodijimų atvejais. Apsinuodijimas benzinu ir žibalu. Apsinuodijimas etilo alkoholiu. Apsinuodijimas metilo alkoholiu. Apsinuodijimas narkotinėmis medžiagomis (kodeinu, omnoponu, opijumi, morfinu, promedoliu ir kt.). Apsinuodijimai rūgštimis ir šarmais. Apsinuodijimas maistu. Apsinuodijimas anglies monoksidais. Žmogaus gaivinimas. Klinikinės mirties diagnostika. Biologinės mirties diagnostika. Reanimacinė pagalba, sustojus kvėpavimui. Būdas "burna į burną". Būdas "burna į nosį". Būdas "burna į burną ir nosį kartu". Būdas "burna į S formos vamzdelį". Reanimacinė pagalba, išnykus kraujotakai. Kraujotakos atnaujinimo ir palaikymo metodai. Netiesioginis širdies masažas. Reanimacijos veiksmingumo požymiai. Reanimacijos komplikacijos. Reanimacijos trukmė. Reanimacinė pagalba. Reanimacinė pagalba, ištikus elektros traumai. Reanimacinė pagalba, nutrenkus žaibui. Reanimacinė pagalba pasikorus. Reanimacinė pagalba užspringus. Epilepsija. Saulės, šilumos smūgiai, perkaitimas. Gyvačių įkandimai, vabzdžių įgėlimai, pasiutusių gyvulių įkandimai. Miokardo infarktas. Inkstų akmenligė. Ūmus kirmėlinės ataugos uždegimas. Pirmoji pagalba nušalus ir nudegus. Pirmoji pagalba nudegus. Nušalimas. Pirmoji pagalba nušalus. Bendras organizmo sušalimas. Pirmoji pagalba sušalus. Pirmoji pagalba netikėto gimdymo atveju. Artėjančio gimdymo požymiai. Gimdymo laikotarpiai. Netikėtas gimdymas. Nukentėjusiųjų pernešimas ir transportavimas.
  Medicina, konspektas(46 puslapiai)
  2007-05-18
 • Žmogaus teisės medicinos srityje

  Žmogaus teisių raida. Žmogaus teisės medicinos srityje. Teisė į gyvybę. Laisvės neliečiamumas. Žmogaus asmens, jo orumo neliečiamumas. Privataus gyvenimo neliečiamumas. Teisė į sveikatos priežiūrą.
  Medicina, konspektas(11 puslapių)
  2008-12-19
Puslapyje rodyti po