Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina
Rūšiuoti pagal
 • Sveikatos sąvoka, jos pasireiškimai. Sudėtinės dalys ir mokėjimas ją valdyti

  PowerPoint pristatymas. Sveikatos apibrėžimas. Sveikatos suvokimas. Žinių reikšmė optimalios sveikatos būsenos palaikymui. Kultūriniai, socialiniai šeimos bei visuomenės įsitikinimai bei vertybės, jų įtaka sveikatai. Sveikatos valdymas. Visuma - sistema. Pirminė profilaktika. Antrinė profilaktika. Tretinė profilaktika. Funkciniai sveikatos modeliai. Sveikatos funkcinių kompleksų identifikavimas. Sveikatos funkcinių kompleksų įvertinimas. Sveikatos funkcinių kompleksų standartizavimas.
  Medicina, pristatymas(16 skaidrių)
  2006-10-18
 • Sveikatos technologijos

  Sveikatos stiprinimo teorija. Sveikatą stiprinanti mokykla. Sveikas gyvenimas. Tabakas. Penkių žingsnių veiklos planas. Alkoholis. Veiklos planas. Kiek alkoholio galima išgerti, kad tai nebūtų labai pavojinga sveikatai? Sveikas maistas. Kūno svoris. Pavojai dėl antsvorio. Bulvės, duona, ryžiai ir javainiai. Daržovės ir vaisiai. Mėsa, žuvis, ankštiniai. Pienas ir jo produktai. Riebalai, aliejus ir cukrus. Veiklos planas. Fizinio aktyvumo nauda. Veiklos planas. Sveikatos stiprinimo technologijų panaudojimas. Fininis aktyvumas (pakankamas, nepakankamas).
  Medicina, konspektas(5 puslapiai)
  2006-05-29
 • Sveikatos ugdymas

  Sveikatos ugdymo kurso tikslai, reikšmė, turinys. Mokyklos uždaviniai saugant ir ugdant moksleivių sveikatą. Sveikatos lapas mokykloje, jo svarba. Moksleivių sveikatos vertinimo kriterijai. Moksleivių sveikatos grupės. Medicininės fizinio pajėgumo grupės. Ligos samprata. Ligų priežastys. Ligų rūšys. Vidinės ligų priežastys. Organizmo reaktyvumas. Alergija. Fizinis aktyvumas. Hipokinezija ir hiperkinezija, priežastys, įtaka sveikatai. Kaulas, jo sandara ir amžiaus ypatumai. Griaučiai, jų raida. Laikysena, jos formavimas. Taisyklinga laikysena. Laikysenos sutrikimai, jų priežastys. Moksleivių stuburo deformacijos, jų priežastys ir prevencija. Pėda, jos formavimasis. Plokščiapadystė, jos priežastys ir prevencija. Higienos reikalavimai mokykliniams baldams. Mokyklinis suolas. Suolų dydžiai ir jų parinkimas. Higienos reikalavimai baldų sustatymui klasėje. Dirbtuvių, laboratorijų baldai, jų parinkimas. Mokyklos patalpų mikroklimatas. Mikroklimato rodiklių nustatymas ir įvertinimas. Mokyklos patalpų mikroklimato reguliavimas. Vėdinimas, jo įvertinimas ir taisyklės. Mokyklos patalpų apšvietimas, jo įtaka sveikatai ir darbingumui. Natūralaus ir dirbtinio apšvietimo įvertinimas. Kraujas, jo funkcijos ir sandara. Kraujo grupės. Donorystė. Imunitetas, jo reikšmė. Imuniteto rūšys. Grūdinimasis, jo reikšmė sveikatai. Infekcija. Infekcinių ligų sukėlėjai, jų rūšys, ypatumai. Kvėpavimo organai. Kvėpavimas. Taisyklingo kvėpavimo reikšmė. Dantys. Dantų problema mokykliniame amžiuje, priežastys ir prevencija. Burnos higiena. Supratimas apie medžiagų apykaitą ir mitybą. Pagrindinės maisto medžiagos, jų svarba. Klausos sensorinės sistemos reikšmė ugdyme. Dažniausios moksleivių klausos sutrikimų priežastys, prevencija. Lytis. Lyties formavimasis. Supratimas apie nervų sistemos sandarą ir funkcinę reikšmę. Somatinė ir vegetacinė nervų sistema. Supratimas apie nervų sistemos sandarą ir funkcinę reikšmę. Somatinė ir vegetacinė nervų sistema. Psichinės sveikatos kriterijai. Dažniausi psichinės sveikatos sutrikimai mokykliniame amžiuje, jų priežastys ir prevencija. Neurozė. Moksleivių neurozės priežastys ir prevencija. Mokymo proceso organizavimo higiena, jo reikšmė ir funkcijos. Dienotvarkės reikšmė. Moksleivio dienotvarkės sudarymo principai. Moksleivio poilsio formos, jų higieninė charakteristika. Miegas, jo reikšmė. Miego higiena.
  Medicina, špera(6 puslapiai)
  2005-07-21
 • Sveikatos ugdymas (3)

  Įvadas. Sveikatos ugdymas. Pirminis, antrinis ir tretinis sveikatos mokymas. Sveikatos mokymo metodai. Sveikatos mokymo nuoseklumas. Visuomenės sveikatos mokymas. Sveikatos žinių populiarinimas. Vaikų sveikatos sauga ir ugdymas. Asmenų veikla visuomenės sveikatai stiprinti. Ligų ir traumų profilaktika bei kontrolė. Lėtinių užkrečiamųjų ligų ir traumų prevencija. Išvados.
  Medicina, referatas(8 puslapiai)
  2006-04-10
 • Sveikatos ugdymas (5)

  Sveikata. Nuo ko priklauso sveikata. Sveikatą lemiantys veiksniai. Sveikatos stiprinimo sąvoka. Praktinė sveikatos stiprinimo veikla. Sveikatos raida. Moksleivių sveikatos vertinimo kriterijai. Medicininės fizinio pajėgumo grupės. Slaugytojo funkcijos. Medicinos sesers funkcijos. Slaugytojos funkcijos sveikatos ugdymo srityje. Organizmo raidos dėsningumai. Faktoriai veikiantys augimą ir vystymąsi. Neigiami technikos ir transporto veiksniai. Neigiami chemijos pramonės veiksniai. Neigiami migracijos ir turizmo veiksniai. Gyvenimo tempų pagreitėjimo neigiami veiksniai. Žmogaus amžiaus periodizacija. Mokyklinis subrendimas ir jo esmė. Judamasis aparatas. Griaučių raida. Laikysena. Raumenys. Hipokinezija. Hiperkinezija. Fizinio aktyvumo formos. Imunitetas. Kvėpavimas. Jo reikšmė. Kvėpavimo organų ligos. Jų prevencija. Kvėpavimo sutrikimai. Ligos. Jų priežastys ir prevencija. Kraujas ir kraujodara. Sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės. Mitybos rėžimas. Sveikatos mitybos piramidė. Maisto priedai ir jų galimas poveikis sveikatai. Maisto teršalai ir jų galimas poveikis sveikatai. Maisto medžiagos. Vitaminai. Ligos susijusios su mityba. Moksleivių mitybos klaidos. Regos sensorinė (jutiminė) sistema. Regos sutrikimai, jų prevencija. Dažnesnės akių ligos ir pagrindinės regos sutrikimo priežastys. Mokyklos patalpų apšvietimas. Klausos analizatorius. Klausos suvokimas. Triukšmas. Uoslės analizatorius. Odos analizatoriai. Mūsų veiklą reguliuoja nervų ir endokrininė sistemos. Lytis. Lyčių diferenciacija. Lyties formavimosi tarpsniai (lygiai). Mergaičių lytinis brendimas. Lytinis ciklas. Psichikos kitimai brendimo metu. Lytiniai psichikos skirtumai. Lytinis brendimas sukelia daug rūpesčių. Lytiškai plintančios ligos (LPI). Bendros žinios apie lytiškai plintančias infekcijas. Bendri lytiškai plintančių infekcijų požymiai. Lytinis ugdymas mokykloje. Lytinio ugdymo programos, filosofinės idėjos. Psichinės veiklos tipai. Psichinės sveikatos sutrikimai ir prevencija. Mokinių protinis darbingumas. Nuovargis ir pervargimas. Mokinio darbo ir poilsio organizavimo higienos principai. Miegas. Miego higiena. Priklausomybės. Jų charakteristika ir prevencija mokykloje. Priklausomybės vystymasis. Narkotikų poveikis smegenims. Narkotinių medžiagų rūšys. Jų poveikis ir padariniai. Narkotinių medžiagų pirminė prevencija. Dažniausios prevencijos klaidos. Kaip suprasti, kad asmuo vartoja narkotikus.
  Medicina, konspektas(27 puslapiai)
  2006-05-21
 • Sveikatos ugdymas (7)

  Sveikatos ugdymo disciplinos sąvokos, terminai, tikslai, metodai. Sveikata. Sveikatos trikampis. Gyventojų demografinė padėtis. Augimas ir vystymasis. Mokyklinė branda. Judamasis aparatas. Judėjimo aktyvumas. Kraujas. kraujo apytaka. Imunitetas. Kvėpavimo organų sistema. Virškinimo organų sistema. Mityba. Liaukų klasifikacija. Oda. Lytinis brendimas. lytinė branda. Lytinis ugdymas. Sensorinės (jutiminės) sistemos. Regos sensorinė sistema. Klausos sensorinė sistema. Nervų sistema. Narkotikai. Žmogaus fizinė, psichinė ir socialinė raida. Žmogaus organizmo sistemos (kraujo apytakos, virškinimo, kvėpavimo organų, nervų, liaukų). Mityba. Imunitetas. Ligos. Sveika gyvensena.
  Medicina, konspektas(41 puslapis)
  2007-05-08
 • Sveikatos ugdymas (8)

  Sveikata, kaip gyvenimo vertybė. Sveikatos ugdymas – sąvoka, turinys, reikšmė. Sveikatos ugdymo kurso svarba mokytojui. Mokyklos uždaviniai, saugant ir ugdant moksleivio sveikatą. Pirminės sveikatos priežiūros specialistų ir mokyklos darbuotojų bendradarbiavimas sveikatos priežiūros ir ugdymo aspektu. Sveikatos ugdymo metodai. Integruotas sveikatos ugdymas, jo realizavimas mokykloje – formalusis ir neformalusis. Sveikatos ugdymo modelis. Visuminis sveikatos supratimas, sveikatos komponentai (fizinis, psichinis, emocinis, socialinis ir kita). Sveikatą lemiantys veiksniai (genetiniai, aplinkos, elgesio), jų ypatumai ir svarba. Visuomenės vertinimo kriterijai. Lietuvos gyventojų šiuolaikinės demografinės problemos, jų ryšys su gyvensena. Vaikų sveikatos vertinimo kriterijai. Sveikatos grupės. Sveikatos lapas mokykloje. Moksleivių sveikatos problemos, jų ryšys su ugdymo ypatumais, aplinka. Moksleivių sveikatos priežiūra. Sveikatos sutrikimo ir ligos sąvokos. Ligų rūšys. Ligų rizikos veiksniai ir priežastys (išorinės ir vidinės). Organizmo raidos etapai, jų apibūdinimas. Organizmo raidos dėsningumai. Fizinė raida, jos ryšys su aplinka, gyvensena ir vaiko sveikata. Moksleivių fizinės raidos įvertinimas. Galimi raidos ypatumai. Šiuolaikinės raidos tendencijos. Brandumas mokyklai – sąvoka, esmė, vertinimo svarba, reikšmė ir metodai. Judamojo aparato ir judėjimo reikšmė organizmui. Judamojo aparato sudėtinės dalys, jų funkcinė reikšmė. Fizinis aktyvumas, jo reikšmė įvairiais gyvenimo etapais. Fizinio aktyvumo formos. Fizinio aktyvumo skatinimas mokykloje. Kaulų, griaučių, raumenų kitimas raidos etapuose, ryšys su mityba, fiziniu aktyvumu ir kitais gyvensenos aspektais. Laikysena, jos formavimasis. Fiziologinė stuburo kreivė, galimi patologiniai pakitimai. Laikysenos sutrikimai, jų priežastys ir formos, ydingos laikysenos ir stuburo deformacijų prevencija. Mokyklinių baldų ir jų parinkimo reikšmė laikysenos formavimuisi. Skoliozė – problemos esmė, prevencija ir taktika. Plokščiapėdystė, jos priežastys, prevencija ir mokytojo taktika. Hipokinezija, jos priežastys ir pasekmės. Hiperkinezija, priežastys mokykliniame amžiuje, įtaka sveikatai. Kraujo ir kraujotakos funkcinė ir gyvybinė reikšmė, galimi kraujotakos sutrikimai, pirmoji pagalba ir taktika kraujuojant, ūmios mažakraujystės atveju, apalpus, staiga sustojus širdžiai. Kraujo sudėties ir kraujo gamybos organų veiklos sutrikimai, jų priežastys ir pasekmės. Mažakraujystė, jos ryšys su mityba ir gyvensena, mažakraujystės prevencija. Širdies veiklos vertinimas – pulso ir arterinio kraujo spaudimo nustatymas ir įvertinimas. Vaikų širdies veiklos sutrikimų priežastys, jų prevencija. Širdies ligų rizikos veiksniai, širdies ligų prevencija, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius. Imunitetas, kaip organizmo apsauga. Imuninė organizmo sistema. Imuniteto rūšys. Nespecifinis ir specifinis imunitetas. Imuniteto ryšys su gyvensena. Grūdinimasis, kaip imuniteto stiprinimo priemonė, grūdinimosi principai. Natūralaus ir dirbtinio imuniteto samprata. Vakcinacija, jos reikšmė. Infekcijos sąvoka. Infekcinių ligų sukėlėjai, jų rūšys. Infekcinių ligų plitimo keliai. Infekcinių ligų rūšys. Dažniausios oro lašiniu būdu plintančios infekcijos, jų prevencija. Žarnyno infekcijos, helmintozės – prevencinės priemonės. Dažniausios kraujo transmisinės infekcijos, jų prevencija. Kūno dangų (kontaktiniu keliu plintančios) infekcijos ir parazitozės, jų prevencija. Infekcinių ligų prevencija mokykloje. Dujų apykaita organizme. Kvėpavimas, taisyklingo kvėpavimo samprata ir reikšmė. Oro tarša, jos galimi šaltiniai ir jos įtaka sveikatai. Kvėpavimo sutrikimai, jų priežastys, pirmoji pagalba ir taktika. Dažniausios uždegiminės kvėpavimo organų ligos, jų priežastys ir prevencija. Virškinimo, mitybos ir medžiagų apykaitos sąvokos. Virškinimo organų ir virškinimo funkcijų raida. Dantys. Dantų ir burnos ertmės problemos mokykliniame amžiuje, jų priežastys ir prevencija. Virškinimo sutrikimai mokykliniame amžiuje, jų priežastys ir prevencija. Dažniausios virškinimo organų ligos, jų ryšys su gyvensena. Pagrindinės maisto medžiagos, jų reikšmė medžiagų apykaitoje. Maisto produktų grupės, jų cheminė sudėtis. Sveikos mitybos sąvoka. Sveikos mitybos principai ir taisyklės. Sveikos mitybos piramidė. Sveikos mitybos principų nepaisymo sukelti sveikatos sutrikimai ir ligos. Valgymo sutrikimai, jų priežastys ir pasekmės. Moksleivių maitinimo organizavimas mokykloje. Šalinimo procesai organizme kaip medžiagų apykaitos galutinė grandis. Šalinimo organai. Inkstai, jų funkcinė reikšmė. Dažniausios šlapimo organų ligos mokykliniame amžiuje, jų priežastys, galimos pasekmės ir prevencija. Vaikų šlapinimosi sutrikimai, jų priežastys, prevencija ir taktika. Inkstų ligos. Oda, jos funkcinė reikšmė. Odos pažeidimai, pirmoji pagalba. Užkrečiamos ligos, jų sukėlėjai, užsikrėtimo keliai ir prevencija. Odos priežiūros, drabužių ir avalynės reikšmė sveikatai. Supratimas apie jutimines sistemas, jų ryšys su pasaulio pažinimu ir mokymo procesu. Regos jutiminė sistema, jos reikšmė ugdymo procese. Regos sutrikimai, jų priežastys ir ryšys su mokymosi krūviu, aplinka, mityba, gyvensena. Regos sutrikimų paplitimas ir prevencinės priemonės, taktika mokykloje. Klausos jutiminė sistema, galimos klausos sutrikimų priežastys, prevencija ir taktika mokykloje. Supratimas apie vidaus sekrecijos liaukas, jų funkcinę reikšmę organizmo reguliacinėje sistemoje. Vidaus sekrecijos liaukų veiklos principai. Posmegeninė liauka, jos funkcinė reikšmė, ryškiausi jos sąlygojami sutrikimai. Skydliaukė, jos funkcinė reikšmė, dažniausi sutrikimai mokykliniame amžiuje, jų ryšys su mityba. Antinksčių funkcinė reikšmė, galimi veiklos sutrikimai, jų pasekmės. Kasa, jos funkcinė reikšmė. Cukrinis diabetas, jo paplitimas, priežastys, ryšys su mityba ir gyvensena, galimos komplikacijos ir jų prevencija. Lytis kaip psichofizinė žmogaus savybė. Lyties formavimasis, jo biologiniai ir socialiniai pedagoginiai lygiai. Galimi lyties formavimosi ir lytinio brendimo sutrikimai, jų prevencija. Lytinio potraukio realizavimas paauglystėje, ankstyvi lytiniai santykiai, jų galimos pasekmės. Šeimos planavimo metodai. Lytiniu keliu plintančios infekcijos, jų galimos pasekmės ir prevencija. Lytinis brendimas, organizmo pokyčiai jo metu. Lytinis ugdymas, jo reikšmė, tikslai, turinys ir ypatumai įvairiais amžiaus tarpsniais. Tėvų, pedagogų ir visuomenės vaidmuo lytiniame ugdyme. Nervų sistemos sandara ir funkcijos. Centrinė ir periferinė nervų sistema. Somatinė ir vegetacinė nervų sistema. Vegetacinė nervų sistema. Vegetacinės nervų sistemos funkcijos. Vegetodistonijos. Nugaros smegenys. Nugaros smegenų funkcinė reikšmė. Stuburo traumos, jų galimos pasekmės. Pirmoji pagalba ir taktika. Galvos smegenų sandara ir funkcinė reikšmė. Galvos traumos, jų galimos pasekmės, pirmoji pagalba ir taktika. Didžiųjų galvos smegenų pusrutulių žievė, jos funkcijos. Dažniausiai psichinės sveikatos sutrikimai mokykliniame amžiuje, jų priežastys ir ryšys su protiniu darbingumu. Neurozės, jų priežastys ir prevencija. Priklausomybės samprata. Priklausomybių požymiai. Priklausomybes sukeliančios medžiagos, jų grupės. Euforija. Abstinencija. Psichologinė ir fizinė priklausomybė. Rūkymas, jo įtaka sveikatai. Pasyvaus rūkymo ypatumai. Alkoholis, jo poveikis organizmui. Kitos priklausomybės. Priklausomybių pirminė prevencija, jos principai, socialinių įgūdžių ugdymas, informacijos pateikimas kaip pirminės prevencijos priemonės. Šeimos, pedagogų ir visuomenės vaidmuo priklausomybės prevencinių programų vykdyme. Mokymosi fiziologiniai pagrindai. Atmintis, atminties rūšys, ryšys su mokymusi. Moksleivių protinis darbingumas, jį sąlygojantys veiksniai. Protinio darbingumo nustatymas ir vertinimas. Nuovargis ir pervargimas. Pervargimo prevencija. Dienotvarkė, jos sudaryto principai. Pagrindinių dienotvarkės elementų higieninė charakteristika. Miegas, miego reikšmė. Miego higiena
  Medicina, konspektas(42 puslapiai)
  2007-05-08
 • Sveikatos ugdymas (9)

  Judamasis aparatas. Kraujas ir kraujotaka. Kvėpavimas. Virškinimas. Mityba. Šalinimas. Oda. Ligos. Sensorinės sistemos. Jų reikšmė. Regos sensorinė sistema. Ligos. Klausos sensorinė sistema. Vidaus sekrecijos liaukos. Organizmo reguliacinės sistemos. Lytis, lytinis brendimas. Nervų sistema. Nugaros ir galvos smegenys. Mokymosi fiziologiniai pagrindai. Psichinė sveikata ir jos sutrikimai. Priklausomybės ir prevencija. Protinio darbingumo įvertinimas. Sveikatos ugdymo kurso reikšmė, integravimas mokykloje, sveikatos samprata. Ligos, jų priežastys, klasifikacija.
  Medicina, špera(11 puslapių)
  2007-09-07
 • Sveikatos vertinimas ir valdymas

  Ligos/sveikatos samprata. Sveikatos valdymas. Sveikatos įvertinimas. Gyvenimo pilnatvė. Įvadas. Ligos samprata. Ligų klasifikacija. Sveikatos samprata. Sveikatos trikampis. Sveikatos valgymas. Sveikatos įvertinimas. Subjektyvus sveikatos vertinimas. Vyrai pervertina save. Gyvenimo pilnatvė. Išvados.
  Medicina, referatas(12 puslapių)
  2008-09-30
 • Sveikatos vertinimo kriterijai

  Sveikatos matavimas ir vertinimas. Sveikatos informacijos šaltiniai. Lietuvos gyventojų sveikata. Demografiniai sveikatos rodikliai. Mirtingumas ir vidutinė būsimo gyvenimo trukmė. Sergamumas ir invalidumas. Gyvensena ir požiūris į sveikatą. Sveikatos nelygybės problemos.
  Medicina, referatas(27 puslapiai)
  2008-04-02
 • Sveiko gyvenimo būdo įtaka vaiko sveikatai

  Įvadas. Sveikatos sampratos apžvalga. Mintys apie sveikatą. Sveikatą įtakojantys veiksniai. Sveikas gyvenimo būdas. Sveika gyvensena Lietuvoje. Judėjimo ir grūdinimosi reikšmė. Sveika mityba. Poilsis ir dvasinė pusiausvyra. Išvados.
  Medicina, referatas(20 puslapių)
  2006-01-19
 • Sveikos mitybos reikšmė nėščiosios sveikatai

  Santrauka. Įvadas. Literatūros apžvalga. Kas yra racionali mityba? Mitybos įtaka neštumo metu pasitaikantiems negalavimams. Tyrimo metodika. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodas. Tyrimo eiga. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Tiriamųjų žinių ir jų gavimo analizė. Nepilnavertės mitybos įtaka mažakraujystei ir dantų ėduoniui. Negalavimų ir jų įveikimo būdų apibendrinimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (2).
  Medicina, diplominis darbas(20 puslapių)
  2007-05-02
 • Šeimos ekonomika ir sveikata

  Demografiniai, socialiniai ir teritoriniai sveikatos netolygumai. Sveikata ir socialiniai-ekonominiai veiksniai. Sveikatos ir savivertės ryšys. Sveikos gyvensenos ugdymas šeimoje. Sveikatos tyrimo rezultatai Lietuvoje. Strategija Lietuvos demografinės situacijos gerinimui. Priedai (2).
  Medicina, referatas(11 puslapių)
  2008-10-08
 • Širdį veikiantys vaistai

  Vaistai, sustiprinantys miokardo susitraukimus. Širdį veikiantys glikozidai. Antistenokardiniai vaistai (organiniai nitratai, kalcio antagonistai, beta adrenoblokatoriai).
  Medicina, konspektas(5 puslapiai)
  2006-01-12
 • Širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijos įvertinimas

  PowerPoint pristatymas. Širdies ir kraujagyslių sistema vertinama taikant. Klinikiniai tyrimo metodai. Apklausa arba anamnezė. Apžiūra arba inspekcija. Apčiuopa arba palpacija. Stuksenimas arba perkutavimas. Auskultacija arba klausymas. Instrumentiniai tyrimo metodai. Širdies struktūros ypatumų vertinimas. Telerentgenografijos metodas. Širdies raumens funkcinių savybių tyrimas ir vertinimas. Funkcinių mėginių metodai. Letunovo kombinuotas funkcinis mėginys. Fleko mėginys. Biurgerio mėginys.
  Medicina, pristatymas(18 skaidrių)
  2007-11-27
 • Šlapimas

  Lentelių sąrašas. Paveikslų sąrašas. Profesinės kompetencijos. Santrauka. Summary. Įvadas. Literatūros apžvalga. Šlapimo susidarymas. Šlapimo sudėtis, funkcijos ir savybės. Šlapimo ėminių surinkimo taisyklės. Automatinis šlapimo analizatorius. Mėginio paruošimas. Mėginio tyrimas. Tyrimo rezultatų vertinimas. Šlapimo nuosėdų mikroskopinis tyrimas. Mėginio paruošimas. Mėginio mikroskopavimas. Tyrimo rezultatų vertinimas. Tyrimo automatiniu šlapimo analizatoriumi ir mikroskopu palyginimas. Tyrimo metodika. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Stebėjimo analizė. Šlapimo tyrimų analizė. Išvados.
  Medicina, diplominis darbas(45 puslapiai)
  2007-09-25
 • Šlapimo nuosėdų tyrimas, galimos klaidos, vertinimas, ligų diagnostika

  Tikslai ir uždaviniai. Mikroskopinis šlapimo nuosėdų tyrimas. Šlapimo nuosėdų mikroskopija. Šlapimo nuosėdų charakteristika. Šlapimo analizatoriaus ir šlapimo nuosėdų mikroskopijos rezultatų "neatitikimai" ir paaiškinimai. Išvada.
  Medicina, tyrimas(8 puslapiai)
  2006-04-22
 • Šlapimo savybių ir sudėties pokyčiai sergant įvairiomis šlapimą išskiriančiomis ligomis

  PowerPoint pristatymas. Inkstų veikla yra labai įvairi. Svarbiausios jų funkcijos. Šlapimo tyrimų normos. Šlapimo fizinėms savybėms priskiriamos. Šlapimo tyrimai. Cheminis šlapimo tyrimas. Mikroskopinis šlapimo nuosėdų tyrimas, išsamus ir nuoseklus šlapimo nuosėdų ištyrimas. Šlapimo tyrimo rezultatų vertinimas.
  Medicina, pristatymas(7 skaidrės)
  2008-01-30
 • Tarptautinės ŽIV/AIDS organizacijos ir jų indėlis į šios infekcijos valdymą

  Tarptautinių ŽIV/AIDS organizacijų vaidmuo ir indėlis. UNAIDS (angl. United Nations and AIDS). USAID (angl. United States Agency for International Development). WHO (angl. World Health Organization). UNFPA (angl. United Nations Population Fund). UNICEF (angl. United Nations Children's Fund). UNESCO (angl. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). UN (angl. United Nations). The World Bank. UNHCR (angl. Office of the United Nations High Commissioner for Refugees). WFP (angl. World Food Programme). UNDP (angl. United Nations Development Programme). UNODC (angl. United Nations Office on Drugs and Crime). ILO (International Labour Organization).
  Medicina, referatas(10 puslapių)
  2009-05-14
 • Taškinis masažas

  Įvadas. Taškinis masažas. Odos zonos įnervuojamos juntamaisiais nervais ir šaknelėmis. Taškinio masažo būdai. "Šiatsu" taškinis masažas. Gydymas adatomis (akupunktūra). "Su jok" taškinis masažas. Harmonizuojantis taškinis masažas. Ausų taškinis masažas. "Cunis". Išvados.
  Medicina, referatas(13 puslapių)
  2008-10-02
Puslapyje rodyti po